Bundesliga, 18. kolo, 12.01.2018, 20:30 h
Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen 1:3 Bayern Bayern

Prvu bundesligašku utakmicu u 2018. godini u Leverkusenu su odigrali Bayer i Bayern. Prvak Njemačke je slavio s 3:1 iako je susret mogao završiti i pozitivnije po Apotekare...

Nakon zimske stanke nastavljeno je natjecanje u Bundesligi. 18. prvenstveno kolo na BayAreni su otvorili Bayer i Bayern. Obje su momčadi u pozitivnom tonu završile 2017., a novu godinu je bolje otvorio prvak Bayern, slavivši s 3:1.

Prekinuli su Bavarci Bayerov niz od 12 utakmica bez poraza u prvenstvu i stigli do pete uzastopne pobjede u Bundesligi. Bila je to poprilično izjednačena utakmica u kojoj su gosti bili konkretniji.

Iako je Bayer nešto bolje otvorio susret do vodstva je došla momčad Juppa Heynckesa - igrala se 32. minuta, s desne je strane udarac iz kuta izveo Robben, pronašao je u kaznenom prostoru domaćina Vidala, čiji se pokušaj glavom odbija do Javi Martineza, veznjak izbliza pogađa za 1:0 Bayerna.

Bio je to konačan rezultat nakon prvih 45 minuta, Bayernu je u nastavku trebalo 15-ak minuta za novi pogodak. Brzu su kontru povukli gosti, James Rodriguez pogađa Francka Riberyja, Francuz se rješava čuvara i zabija za 2:0.

Zakuhtala se igra u posljednjih 20 minuta, nakon što je na 2:1, uz puno sreće jer se lopta odbila od Sülea i drastično promijenila smjer, smanjio Volland.

Pritiskao je do kraja Bayer, lovio izjednačenje, ali Bayern ipak dolazi do potvrde pobjede. U prvoj minuti sučevog dodatka James lijepo pogađa iz slobodnog udarca za konačnih 3:1.

U dresu Bayerna u Bundesligi je nakon 3785 dana ponovno zaigrao Sandro Wagner, čime je postavio klupski rekord za najduži razmak između dva nastupa u dresu bavarskog diva.

14.04.2018. 17:43
Real želi treće finale zaredom, Bayern pet godina nije bio u finalu, Liverpool sanja novi trofej, Roma uživa
14.04.2018. 11:17
Bayern potvrdio: Niko Kovač preuzima momčad od 1. srpnja!
13.04.2018. 13:15