U 23. kolu Premiershipa Chelsea je ugostio Leicester i odigrao bez pogodaka. Probudio se West Ham koji je u gostima pregazio Huddersfield, a Southampton je ispustio 2:0 vodstvo kod Watforda...

Antonio Conte uopće neće moći biti zadovoljan nakon domaćeg dvoboja protiv Leicestera. Treći put zaredom Chelsea je odigrao 0:0, nakon Norwicha u FA Cupu i Arsenala u Carabao Cupu, zaokružio je priču remijem bez pogodaka protiv Leicestera u Premiershipu.

Protiv Leicestera Chelsea je odigrao posebno skromno u prvom poluvremenu gdje je Leicester bio puno opasnija i konkretnija momčad te je trebao i voditi. I u drugom dijelu nastavila se nekonkretna igra domaćina koji je uspio malo pritisnuti tek nakon isključenja Chilwella 20 minuta prije kraja. Na samom kraju imali su domaćini lijepu priliku iz slobodnog udarca s 25 metara po sredini, pucao je Marcos Alonso, ali Kasper Schmeichel je odlično obranio.

Crystal Palace se probudio nakon očajnog ulaska u sezonu i već je stigao do sredine ljestvice. Novu pobjedu upisao je na svom stadionu protiv Burnleyja kojeg je svladao s 1:0 golom Bakaryja Saka iz 21. minute. Zaslužena pobjeda domaćina koji je bio bolji protivnik, a zanimljivo, cijeli susret odradio je s istih 11 igrača.

Odličnu utakmicu u gostima je odradio West Ham koji je pregazio Huddersfield s 4:1. Sve je odlučeno u prvih 15 minuta drugog dijela kada su gosti zabili tri pogotka i visoko slavili.

Poveli su rano golom Marka Noblea da bi Lolley u završnici prvog dijela izjednačio. No otvaranje drugog poluvremena potpuno je pripalo gostima koji s dva gola Lanzinija i jednim Arnautovića odlaze do visoke pobjede.

Swansea je u gostima kod Newcastlea poveo preko Jordana Ayewa u 60. minuti, ali vodstvo je držao samo osam minuta, Joselu je četiri minute nakon ulaska na travnjak poravnao na konačnih 1:1.

Remi je viđen i u dvoboju Watforda i Southamptona, a tu su gosti ispustili visoku prednost. Vodili su na odmoru 2:0 golovima Ward-Prowsea, ali Gray u 58. i Doucoure u 90. minuti spriječili su poraz domaćina.

Do pobjede 2:0 stigao je WBA koji je slavio protiv Brightona golovima Evansa i Dawsona, dvojice obrambenih igrača.

Engleska

Nagrade PFA: Salah najbolji igrač, Sane najbolji mladi igrač
23.04.2018. 14:47
22.04.2018. 20:06
22.04.2018. 18:12
22.04.2018. 16:46
Klopp: "Vidio sam na igračima da su nakon drugog gola stali"; Moore: "Presretan sam, zaslužili smo remi"
22.04.2018. 11:30

Juniorska nogometna Liga prvaka: Barcelona pobjednik pete sezone
24.04.2018. 14:39
Juniorska nogometna Liga prvaka: Poznati sudionici finala
21.04.2018. 19:14
21.04.2018. 15:48
Conte: "Vidio sam nevjerojatan momčadski duh"
20.04.2018. 14:36