Valencia potopila Zaragozu, dobar nastup Damjana Rudeža

Odigrane su prve dvije utakmice 16. kola španjolske ACB lige. Valencia je na domaćem terenu potpuno razbila Zaragozu, a jednu od najboljih utakmica u pobjedničkom dresu odigrao je Damjan Rudež. Drugi susret dana pripao je Gipuzkoi koja je slavila u gostima kod Obradoira...

Valencia je potpuno razbila Zaragozu na domaćem parketu i tako stigla do 11. pobjede sezone, prve nakon dva poraza. Aktualni prvak slavio je rezultatom 103:58 u susretu bez ikakve rezultatske neizvjesnosti i tako nanio 11. poraz današnjem protivniku.

Najbolji nastup u dresu Valencije upisao je Damjan Rudež koji je susret zaključio s 13 poena (1/1 za dva, 3/6 za tricu, slobodna bacanja 2/2), pet skokova i jednom asistencijom za nešto manje od 23 minute na terenu. Domaćina je do pobjede predvodio Fernando San Emeterio s 15 koševa, šest skokova i pet asistencija.

Jedini dvoznamenkast kod Zaragoze bio je Bo McCalebb s 18 koševa i sedam asistencija. Lovro Mazalin ubacio je dva poena (1/4 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 0/1) uz dva skoka i asistenciju za deset minuta provedenih na parketu.

Gipuzkoa je nadoknadila 12 koševa minusa iz prvog poluvremena (41:29) i stigla na gostovanju kod Obradoira stigla do treće pobjede u posljednje četiri utakmice. Gosti su slavili rezultatom 72:69, zahvaljujući prije svega dobroj obrani koja nije primila nijedan poen u zadnje tri minute dvoboja.

Goste je do pobjede predvodio Fed Van Lacke sa 16 koševa i sedam asistencija, dok je Dani Perez dodao 12 poena i šest asistencija. Najbolji je kod domaćina bio Artem Pustovji sa 17 koševa.

09.04.2018. 14:56
Odličan Popović u tijesnom porazu Fuenlabrade, Real u posljednjim sekundama do pobjede kod Unicaje
01.04.2018. 21:07

Valverde: "Uspješno smo se vratili nakon teškog poraza"; Marcelino: "Ponosan sam na momčad"
15.04.2018. 11:24
14.04.2018. 18:26
Pirova pobjeda Banvita, Monaco prošao na Final Four
04.04.2018. 00:09
Nevjerojatan učinak Landesberga u pobjedi Estudiantesa nad Barcelonom
01.04.2018. 16:28
Rudežov Monaco napravio veliki korak prema polufinalu, porazi za Banića i Bilana
28.03.2018. 23:53