Valencia potopila Zaragozu, dobar nastup Damjana Rudeža

Odigrane su prve dvije utakmice 16. kola španjolske ACB lige. Valencia je na domaćem terenu potpuno razbila Zaragozu, a jednu od najboljih utakmica u pobjedničkom dresu odigrao je Damjan Rudež. Drugi susret dana pripao je Gipuzkoi koja je slavila u gostima kod Obradoira...

Valencia je potpuno razbila Zaragozu na domaćem parketu i tako stigla do 11. pobjede sezone, prve nakon dva poraza. Aktualni prvak slavio je rezultatom 103:58 u susretu bez ikakve rezultatske neizvjesnosti i tako nanio 11. poraz današnjem protivniku.

Najbolji nastup u dresu Valencije upisao je Damjan Rudež koji je susret zaključio s 13 poena (1/1 za dva, 3/6 za tricu, slobodna bacanja 2/2), pet skokova i jednom asistencijom za nešto manje od 23 minute na terenu. Domaćina je do pobjede predvodio Fernando San Emeterio s 15 koševa, šest skokova i pet asistencija.

Jedini dvoznamenkast kod Zaragoze bio je Bo McCalebb s 18 koševa i sedam asistencija. Lovro Mazalin ubacio je dva poena (1/4 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 0/1) uz dva skoka i asistenciju za deset minuta provedenih na parketu.

Gipuzkoa je nadoknadila 12 koševa minusa iz prvog poluvremena (41:29) i stigla na gostovanju kod Obradoira stigla do treće pobjede u posljednje četiri utakmice. Gosti su slavili rezultatom 72:69, zahvaljujući prije svega dobroj obrani koja nije primila nijedan poen u zadnje tri minute dvoboja.

Goste je do pobjede predvodio Fed Van Lacke sa 16 koševa i sedam asistencija, dok je Dani Perez dodao 12 poena i šest asistencija. Najbolji je kod domaćina bio Artem Pustovji sa 17 koševa.

ACB liga, 16. kolo:
Obradoiro - Gipuzkoa 69:72
Valencia - Zaragoza 103:58

Španjolska

Dobar Marko Popović u porazu Fuenlabrade, Unicaja gotovo prokockala pobjedu nad Barcelonom
14.01.2018. 21:15
Real u završnici slomio otpor Baskonije i stigao do nove pobjede
03.01.2018. 23:47
Barcelona lakoćom stigla do pobjede, Unicaja tek u završnici
02.01.2018. 22:47
Tomić dvoznamenkast u visokoj pobjedi Barcelone, Real u završnici slomio otpor Estudiantesa
31.12.2017. 14:49