HT Premijer liga, 12. kolo., 13.01.2018, 19:30 h, Školska sportska dvorana Sinj, gledatelja: 800
Suci: Srđan Dožai, Luka Kardum, Marko Živaljić
Alkar Alkar 81:74(13:18, 35:35, 61:59) Vrijednosnice Osijek Vrijednosnice Osijek

Alkar do vrijedne pobjede protiv Vrijednosnica Osijek

Košarkaši Alkara upisali su četvrtu prvenstvenu pobjedu ove sezone. Na domaćem su parketu bili bolji od Vrijednosnica Osijek rezultatom 81:74, u susretu koji je potpuno odlučen tek u samoj završnici...

Vrlo važnu pobjedu na domaćem je parketu upisao Alkar, Sinjani su slavili protiv Vrijednosnica Osijek rezultatom 81:74, jednog od konkurenata za što bolju poziciju na kraju prvenstva.

Četvrta je to pobjeda Alkara koji uz to ima i sedam poraza, dok je Brokerima ovo osmi poraz. Veći dio susreta bio je prilično izjednačen, a odluka o konačnom pobjedniku pala je u završnici dvoboja.

Poluvrijeme susreta zaključeno je neriješenim rezultatom (35:35) nakon čega domaćin prelazi u vodstvo i čuva ga kroz veći dio treće dionice. Gosti uspijevaju nakratko preuzeti vodstvo, ali to je bilo sve. Iako nije vodio s više od devet razliku, Alkar je sačuvao prednost do kraja, a pobjedu Sinjana tricom je potvrdio Martin Bilandžić u posljednjoj minuti susreta.

Alkar je do pobjede predvodio Tonko Vuko s 18 poena, Marko Šarac dodao je 14 koševa, a Leverenzel Booth 12 poena, šest skokova, četiri ukradene lopte i četiri blokade.

Najbolji je u redovima Osječana bio Bruno Markulin s 21 poenom, dok je Domagoj Vrkić dodao 17 koševa, a Arian Došen 15 poena i šest skokova.

HT Premijer liga, 12. kolo:
Alkar - Vrijednosnice Osijek 81:74

1. HKL

Cibona uz dosta problema slavila protiv Zagreba, Alkar nakon velike drame bolji od Šibenika
17.04.2018. 21:28
Uljarević vukao Cibonu, Cedevita ipak slavila
15.04.2018. 19:01
Zadar uvjerljiv u derbiju protiv GKK Šibenika
14.04.2018. 19:39
Cibona bez četvorice na Cedevitu: "Probat ćemo izboriti maksimum iz ove utakmice"
13.04.2018. 15:31