Odigrana su još dva susreta 19. kola Primere, a gostujuću pobjedu upisali su madridski Atletico kod Eibara te Valencia kod Deportiva...

Atletico nije baš jednostavno stigao do pobjede u gostima kod Eibara. Slavio je samo s 1:0 i to u susretu u kojem je domaćin imao više prilika, ali nije ih znao iskoristiti.

Bila je to još jedna od onih utakmica koje obično završavaju pobjedom Atletica, gosti su stigli do gola i zatim se odlično branili i spriječili povratak domaćina. Ovo je čak osma prvenstvena pobjeda Atletica s golom razlike.

Pobjedu gostima donio je Kevin Gameiro pogotkom u 27. minuti nakon asistencije Antoinea Griezmanna. Još jednom su se njih dvojica pokazali kao dobar tandem i još jednom je Griezmann bio asistent Gameiru.

Šime Vrsaljko odradio je svih 90 minuta za goste.

Uspješna je bila i Valencia koja je gostovala kod Deportiva na La Riazoru i svladala ga s 2:1. Deportivo bi mogao pasti u zonu ispadanja ako Alaves u nedjelju upiše pobjedu protiv Seville na svom travnjaku.

Valencia je povela u 37. minuti golom Goncala Guedesa koji je pucao s ruba kaznenog prostora, a lopta prošla kroz ruke i noge vrataru Rubenu. U 64. minuti gosti dolaze do drugog gola. Ovaj put strijelac je bio Rodrigo koji je puca s 18 metara, lopta se odbila od Mosquere i prevarila Rubena.

U završnici susreta domaćin je uspio smanjiti zaostatak pogotkom Florina Andonea u 88. minuti za konačnih 2:1.

• mrkrunimir 10   15.01.2018. u 02:36