Iako je tek prva utakmica četvrtfinala Kupa kralja bila na rasporedu, Real Madrid bez nekolicine igrača iz prve postave ostavio je prilično slab dojam...

PIŠE: Jan Šneler

Real Madrid je dominirao utakmicom, barem što se tiče kontrole igre i posjeda lopte. Leganes u tome nije mogao parirati niti promijenjenoj postavi Reala te se očekivalo kako će favorizirani gosti lakše stići do pobjede.

Pokušavao je Real u prvom dijelu doći do pogotka međutim izostala je preciznost u realizaciji. Treba objektivno ustvrditi kako niti prilike koje su imali nisu bile fantastične. Osim Lucas Vazqueza i Thea Hernandeza, solidan pokušaj imao je i hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić, no rezultat se nije mijenjao.

Slabija predstava Reala očito je ohrabrila domaću momčad koja je puno agresivnije krenula u drugi dio. Imao je Leganes čak i nekoliko solidnih pokušaja koje je vratar Reala Casilla ipak uspio otkloniti. Bilo je očito kako trener gostiju, Zinedine Zidane, nije zadovoljan igrom svoje momčadi te su u igru ušli Luka Modrić i Isco.

Nastavio je Real napadati, ali na pogodak su trebali čekati do 89. minute. Hernandez je ubacio, Asensio je lijepo utrčao na prvu stativu i silovitim udarcem zakucao loptu pod prečku. Iako su gosti slavili te time ispunili primarni cilj, igra koju su prikazali blago rečeno može se opisati kao blijeda.

U momčadi Reala, Mateo Kovačić igrao je svih 90 minuta, dok je Modrić ušao u igru u 67. minuti.

25.05.2018. 17:13
Kraj ere: Iniesta odigrao posljednju utakmicu za Barcelonu koja je slavila protiv Real Sociedada
20.05.2018. 23:10
20.05.2018. 15:04
13.05.2018. 22:39
Valverde: "Sada nam je glavna motivacija ostati neporaženi"
13.05.2018. 10:50

Potpredsjednik Monaca: "Real Madrid je prihvatio ponudu za Mbappea, ali on je odbio"
25.05.2018. 16:31
Wijnaldum: "Zidane mi je bio uzor, bio je maestro"
25.05.2018. 15:34
Ramos: "Osvajanjem Lige prvaka malo bi zasjenili Barceloninu dvostruku krunu"
24.05.2018. 09:09
Ronaldo: "Želimo ući u povijest", Zidane: "Nitko ne može reći da imamo manju glad za pobjedama"
22.05.2018. 21:47
Klopp: "Real ima više iskustva što možemo nadoknaditi pravim stavom i velikom željom"
21.05.2018. 19:43