Serie A, 21. kolo, 21.01.2018, 18:00 h
Cagliari Cagliari 1:2 Milan Milan

Milan je stigao do druge pobjede u nizu, nakon što je slavio protiv Crotonea, bio je bolji i od Cagliarija, a važnu ulogu igrao je Nikola Kalinić koji je izborio kazneni udarac i asistirao Kessieju, dvostrukom strijelcu u preokretu 2:1...

Nakon prvenstvene stanke Milan je uzeo sva tri boda i nastavio tamo gdje je krenuo početkom godine. 6. siječnja na svom stadionu svladao je Crotone s minimalnih 1:0, a danas je u gostima kod Cagliarija ponovno došao do sva tri boda i odnio pobjedu 2:1.

Još jednom Milan nije briljirao, ali za razliku od nekih ranijih ovosezonskih dvoboja, barem je znao privesti meč kraju i nije ispustio vodstvo. Nije dobro ušao u susret, međutim oporavio se na vrijeme te suradnjom Nikole Kalinića i Francka Kessieja.

Cagliari je odlično startao i već u osmoj minuti Nicolo Barella doveo je domaćina u vodstvo te vrlo rano stavio Milan u probleme.

Međutim sredinom poluvremena gosti su uspjeli doći do preokreta. Prvo je Nikola Kalinić srušen u 16 metara i dosuđen je kazneni udarac koji u pogodak pretvara Kessie, a isti igrači u akciji su i pet minuta kasnije, u 42. minuti kada Kalinić ostavlja loptu u 16 metara Kessieju, a on zabija za 2:1.

U drugom dijelu Milan je u 80. minuti ostao bez isključenog Ricarda Rodrigueza zbog drugog žutog kartona, domaćin je krenuo po poravnanje, ali nije do njega došao. I na drugoj strani pokazan je također isključujući drugi žuti i to u 88. minuti strijelcu Barelli.

S ova tri boda Milan se približio europskim pozicijama, a Cagliari ostaje na samo četiri boda od zone ispadanja.

21.01.2018. 23:24
21.01.2018. 17:29