Čudo se u uzvratu polufinala engleskog Carabao Cupa ipak nije dogodilo, nakon pobjede na Etihadu Manchester City je u sjajnoj uzvratnoj utakmici na Ashton Gate stadionu s 3:2 svladao Bristol City...

Daleke 2001. godine posljednji je put momčad iz Championshipa u engleskom Liga kupu protiv kluba iz Premiershipa preokrenula zaostatak iz prve polufinalne utakmice i prošla u finale. Radilo se o Birminghamu, koji je u uzvratu izbacio tada Premierligaša - Ipswich. Večeras je takav zadatak bio pred Bristol Cityjem, ali problem je ležao u činjenici što je s druge strane stajao moćni Manchester City.

Svoje čudo Bristol City je već napravio u Carabao Cupu, izbacio je Manchester United i vraški namučio City u prvoj polufinalnoj utakmici na Etihadu. Večeras nisu domaći bili na toj razini na svom Ashton Gateu, ali su uzdignutih glava, uz ovacije s tribina, napustili travnjak.

City je najbolji u Premiershipu, Bristol City je u dva susreta pokazao više od nekih prvoligaša, u dvije je utakmice zabio tri gola Cityju.

Gost iz Manchestera dominirao je susretom, a u 43. je minuti stigao i do vodstva. Loše je obrana reagirala, Bernardo Silva je dohvatio već izgubljenu loptu, gurnuo je do Leroya Sanea, a ovaj je poslao u mrežu Bristola.

Ako dotad nije bilo jasno tko prolazi u finale i ide na Wembley, pojasnio je Manchester City na otvaranju drugog dijela. 14. asistenciju ove sezone upisao je Kevin De Bruyne, Sergio Agüero pogađa za 2:0.

Nisu odustajali hrabri domaćini iako su bili u očito podređenom položaju. U 64. minuti zabili su pogodak, Marlon Pack je lijepim udarcem glavom s 11 metara smanjio na 1:2.

Eruptirao je Ashton Gate u trećoj minuti sudačkog dodatka kada je Flint pogodio za 2:2, no gostima se takav rasplet nije posebno omilio, De Bruyne duboko u sučevom dodatku zabija za konačnih 3:2.

Protivnika u finalu City će saznati sutra, Arsenal dočekuje Chelsea, prvi susret na Stamford Bridgeu završio je bez pogodaka.

Carabao Cup, polufinale, uzvrat (u zagradama je rezultat prve utakmice):
Bristol City - Manchester City* 2:3 (1:2)

Engleska

Salah: "Prekrasan je osjećaj zabiti 30 golova u prvoj sezoni za klub kao što je Liverpool"
18.02.2018. 12:19
Jose Mourinho najavio kupovinu još jednog veznog igrača
17.02.2018. 12:11
Federico Pastorello: Can je gotovo sigurno Juventusov
17.02.2018. 11:49
16.02.2018. 23:05
Mane: "Nikada nisam sumnjao kako mogu pomoći ekipi i nisam prestajao naporno raditi na treninzima"
16.02.2018. 13:57

13.02.2018. 22:36
10.02.2018. 21:28
Lovre Kalinić najbolji vratar Belgije, Ivan Leko drugi najbolji trener, Hazardu prestižna nagrada
08.02.2018. 17:03
03.02.2018. 15:38
20.01.2018. 21:12