La Liga, 21. kolo, 28.01.2018, 16:15 h
Atlético Madrid Atlético Madrid 3:0 Las Palmas Las Palmas

Madridski Atletico nije dozvolio iznenađenje na svom travnjaku protiv Las Palmasa. Trebao je vremena da slomi otpor gostiju, ali nakon prvog gola, bez problema je dovršio posao i slavio s 3:0...

Las Palmas u prošlom kolu napokon je stigao do pobjede slaveći na svom terenu protiv Valencije, iznenađujuće s 2:1, no u 21. kolu ipak je imao pretešku zadaću. Gostovanje kod Atletica pokazalo se prevelikim zalogajem i Halilovićeva momčad poražena je s 3:0.

Zaslužena pobjeda Atletica koji je bio bolja momčad, stvorio je puno više prilika i nije doveo pobjedu pod znak pitanja. Hrvatski dvoboj u ovom susretu nije se dogodio, Šime Vrsaljko propustio je Las Palmas zbog žutih kartona, a na drugoj strani Halilović je ostao na klupi.

Atletico je bolje otvorio utakmicu i trebao je do vodstva već u prvih 20 minuta, međutim Gabi iz dobre pozicije neometan nije uspio svladati Chichizolu.

U 25. minuti krasan potez Antoinea Griezmanna koji je atraktivno petom pokušao svladati gostujućeg vratara, a pogotdak godine spriječila je greda.

Nakon sat vremena igre Atletico je napokon poveo. Juanfran je oduzeo loptu i odmah pronašao Griezmanna koji je pretrčao pola terena, došao pred vratara gostiju i onda rutinski poentirao.

Odmah nakon vodećeg gola veliku priliku imao je Yannick Carrasco koji se odlično izborio za prostor u 16 metara, dobro opalio, ali lopta je nekoliko centimetara prošla pokraj vratnice.

Sve je bilo jasno nakon što je u 73. minuti Fernando Torres pogotkom okončao brzu kontru domaćina, a priču je zaključio u 88. minuti Thomas Partey nakon novog kontranapada.

Las Palmas ovim porazom ostaje u zoni ispadanja dok je Atletico učvrstio drugo mjesto s osam bodova manje od Barcelone i šest više od Valencije.