Gorica nastavlja rutinski pobjeđivati, Bosco slavio kod Istraunija

11. kolo Prve muške košarkaške lige donijelo je nove pobjede za vodeći dvojac Goricu i Bosco, a Universitas je poražen na gostovanju u Rijeci kod Kvarnera...

U 11. kolu Prve muške košarkaške lige Kvarner je u Rijeci ugostio splitski Universitas i došao do šeste prvenstvene pobjede. Gosti su došli bez Vrgoča, Vručinića i otprije ozlijeđenog Omrčena i vrlo brzo su se našli u rezultatskom deficitu. Serijom 13:0 domaćini dolaze do dvoznamenkaste prednosti u 8. minuti. Gosti nisu imali rješenje za Vucića i činilo se da Kvarner brodi prema uvjerljivoj pobjedi. Sredinom druge četvrtine domaćini imaju najvećih 45:28, ali gosti do poluvremena dolaze na podnošljivih minus 9.

Treću četvrtinu gosti izlaze odlučnije i agresivnije i potpuno su nadigrali Riječane. Predvođeni raspoloženim Rebićem koji je zabio 15 koševa u trećoj dionici mladi Splićani preokreću rezultat, ali ne koriste priliku da se odvoje i sa par vezanih grešaka vraćaju domaćine u utakmicu i minimalno vodstvo uoči zadnjih 10 minuta. Neizvjesni utakmicu ipak nismo gledali, skraćena rotacija gostiju i odlična tricaška dionica Kučana su presudili i na kraju doveli do uvjerljive pobjede Kvarnera 99:86.

Najbolji kod domaćina bili su Vucić sa 25 koševa (10/12 za 2, 5/7 za 1), 6 skokova i asistencija te Kučan sa 26 poena i 6 dalekometnih ubačaja. Goste je predvodio Rebić sa 31 košem (7/11 za 2, 5/10 za 3, 2/2 za 1) i 5 skokova.

Vodeći Goričani lakoćom su slavili u gostima kod Podravca kojeg su svladali s 99:72. Domaćin se nije mogao nositi s Goricom koju je predvodio s 22 poena i osam skokova Ivan Ćubela.

Gostujuću pobjedu upisao je Bosco koji je slavio protiv Istraunija 84:75. Dvojica raspoloženih igrača bili su dovoljni, Ante Bubalo završio je s 21 poenom i 11 skokova, a Krešimir Ljubičić sa 17 poena i 15 skokova.