U prvoj utakmici polufinala talijanskog TIM kupa Juventus je u Bergamu s 1:0 slavio protiv domaćina Atalante i tako stekao velik kapital pred uzvrat koji će se 28. veljače igrati u Torinu.

PIŠE: Stipe Dedić

“Stara dama“ u svom je stilu odradila prvu utakmicu protiv Atalante, zabili su rano u prvom poluvremenu i minimalnu prednost održali do kraja susreta, no treba reći kako su domaćini u par navrata opasno priprijetili Gianluigiju Buffonu.

Utakmica za Juventus gotovo da nije mogla bolje započeti. Naš Mario Mandžukić u trećoj minuti susreta oteo je loptu na sredini terena, a Gonzalo Higuain je nakon mini slaloma u šesnaestercu zabio pored Etrita Berishe za 0:1.

Atalanta je u 25. minuti propustila iskoristiti kazneni udarac. Još jednom je u „akciji“ bio VAR (Video assistant referee) koji je pomogao sucu utakmice Paolu Valeriju da s pravom kazni braniča Juventusa Mehdija Benatiju zbog igranja rukom u kaznenom prostoru, no udarac s bijele točke Alejandra Gomeza majstorski skida Buffon.

U nastavku je trener domaćih Gian Piero Gasperini pokušao s uvođenjem Josipa Iličića i Atalanta je doista zaigrala nešto bolje. Juventus je u par navrata zaprijetio preko Higuaina, no nedovoljno da udvostruči svoju prednost.

Atalanta je u posljednjih nekoliko minuta susreta dala sve u napad i stvorila par izglednih situacija. Najbliži pogotku bio je upravo Iličić kojem je Buffon u 89. minuti obranio stopostotnu prigodu za gol.

Juventus se u svom stilu neokrznut provukao u Bergamu i nosi velikih 1:0 u Torinu. Drugi polufinalni par talijanskog TIM kupa čine Milan i Lazio. Oni će svoj prvi dvoboj odigrati sutra na „Giuseppe Meazzi“ s početkom u 20:45.

11.02.2018. 17:14

Mario Basler: "Buffon je trebao otići u mirovinu, Juventus s njim neće osvojiti Ligu prvaka"
14.02.2018. 18:18
13.02.2018. 22:29
09.02.2018. 23:05
Mandžo iskreno o navijačima, Napoliju, treneru: "Ne pričam puno, ali ponovit ću - Allegri je među najboljima u Europi"
09.02.2018. 15:29
04.02.2018. 17:23