La Liga, 23. kolo, 09.02.2018.
Athletic Bilbao Athletic Bilbao 0:0 Las Palmas Las Palmas

Athletic Bilbao bio bolji, ali Las Palmas uspio doći do važnog boda

Iako je u prvom dvoboju 23. kola španjolske La Lige domaćin Athletic Bilbao bio puno opasniji i konkretniji, Las Palmas je na gostovanju uspio doći do važnog remija rezultatom 0:0...

AUTOR: Jan Šneler

Problemi za goste počeli su već na samom startu utakmice. Athletic Bilbao došao je do pogotka već nakon tri i pol minute igre. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca, Yerai Alvarez je lijepim volejom postigao pogodak, no sudac je označio zaleđe. Iz usporedne snimke vide se dva igrača Bilbaa u nedozvoljenoj poziciji, no Alvarez nije bio u zaleđu. Možemo reći kako je sudac pogriješio u ovom slučaju, iako mu nedostatak jasnijeg pravila oko toga jesu li utjecali igrači u zaleđu na igru daje za pravo prosuditi kako je bila riječ o nedozvoljenoj poziciji.

Osim tog uvodnog pogotka koji na kraju nije priznat, prvo poluvrijeme nije ponudilo preveliku draž i većinom su svi udarci na obje strane bili bezopasni. Bilbao je ipak bio bolja ekipa, u 34. minuti mogao je doći do vodećeg pogotka da je Raul Garcia bio precizniji. U sudačkoj nadoknadi Las Palmas je imao možda i najbolju priliku, no potpuno su se pogubili gosti u napadu i od svega se nije dogodilo ništa.

U drugom dijelu prilika je bilo nešto više, no teško bismo mogli govoriti o nekakvim stopostotnim situacijama. Las Palmas je mogao u 62. minuti doći do gola, dobru priliku imao je Jonathan Viera, ali njegov vrlo slabi šut lagano je otklonio Arrizabalaga.

U 75. minuti Aduriz je silovito pucao, no ponovno je vratar Las Palmasa bio siguran u intervenciji. Pokušali su u posljednjim trenucima utakmice Inaki Williams i Benat donijeti pobjedu domaćoj momčadi, no njihovi pokušaji nisu pronalazi put do gostujućeg gola.

Las Palmas je osvojio važan bod na gostovanju koji će im sigurno dobro doći u borbi za opstanak. Iznenađujuće, u večerašnju je utakmicu povremeni hrvatski reprezentativac i strijelac pobjedničkog pogotka iz prošlog kola protiv Malage, Alen Halilović, odgledao s klupe za pričuve Las Palmasa.