Bundesliga, 22. kolo, 09.02.2018.
RB Leipzig RB Leipzig 2:0 Augsburg Augsburg

U prvoj utakmici 22. kola Bundeslige RB Leipzig je kod kuće s 2:0 savladao Augsburg i s 38 osvojenih bodova sada je najbliži pratitelj vodećem Bayernu…

AUTOR: Stipe Dedić

Nakon minimalnih 1:0 u Mönchengladbachu, Leipzig je večerašnjom pobjedom uzeo šest bodova iz dvije posljednje utakmice i definitivno potvrdio svoju dobru formu, dok su europske ambicije Augsburga neuspjehom u Leipzigu doživjele ozbiljan udarac.

Domaćini su poveli u 17. minuti atraktivnim pogotkom mladog francuskog braniča Dayotchancullea Upamecana. Pogotku Francuza prethodio je još ljepši volej Danca Poulsena kojeg je obranio vratar gostiju Marwin Hitz, no niti Hitz kod odbijene lopte i udarca Upamecana nije ništa mogao.

Konačnih 2:0 pogotkom iz slobodnog udarca postavio je Naby Keita. Nesretni Hitz ni kod drugog pogotka nije mogao ništa pošto se lopta na putu u mrežu odbila od živog zida gostiju.

Mogao je Leipzig i do uvjerljivije pobjede da nije bilo zaista raspoloženog Hitza na vratima Augsburga. Na kraju više nego zaslužena pobjeda domaćina koji se s ova tri boda približio vodećem Bayernu na 15 bodova zaostatka.