Orlen Wisla Plock Orlen Wisla Plock 27:24 PPD Zagreb PPD Zagreb

PPD Zagreb poražen u Poljskoj, ništa od vrlo važnih bodova u borbi za prolaz

Rukometaši PPD Zagreba poraženi su u susretu 11. kola grupne faze Lige prvaka na vrlo važnom gostovanju u Plocku kod Wisle. Domaćin je slavio 27:24 čime je smanjio Zagrebove izglede u borbi za šesto mjesto...

Nakon pobjede u Celju u sklopu SEHA lige, Zagrebaši su s puno optimizma otputovali u Poljsku, vjerovali su da mogu do dobrog rezultata, a to je u svakom slučaju bio ostati neporažen. Međutim nije išlo, imali su gosti i peha, ali i dosta griješili te je Wisla na kraju zasluženo slavila 27:24.

Problemi za Zagreb počeli su dosta rano, onog trenutka kada je zbog ozljede teren morao napustiti Mario Vuglač, tu je Zlatko Saračević ostao bez pravog rješenja na desnom vanjskom što je predstavljalo problem tijekom cijelog susreta. Na kraju je probao čak i Zlatko Horvat, međutim sigurno bi bilo lakše s Vuglačem koji je možda izgubljen i na duže razdoblje.

U prvih desetak minuta igralo se gol za gol da bi ipak sredinom prvog dijela Wisla uspjela prvi put na susretu povesti s dva gola prednosti s tri uzastopna gola Gebale. Bičanić i Horvat vratili su Zagreb u egal poravnavši na 7:7, ali nakon toga slijedi nova velika serija domaćina koji bježi na 12:8.

Do odlaska na odmor nije bilo većih rezultatskih promjena i Wisla je na poluvremenu vodila 13:10.

I u početku drugog dijela Wislina prednost varirala je između tri i četiri razlike da bi Zagreb zaprijetio kada je sredinom drugog poluvremena golom Šušnje uspio smanjiti na 20:19.

Dugo se držao na malom zaostatku da bi u završnici ipak pao, a Wisla golovima Ivića i Daszeka u završnici potvrdila pobjedu.

Pet golova kod Wisle postigao je Šime Ivić, a kod Zagreba osam je zabio Damir Bičanić dok su po četiri dodali Igor Vori i Valentino Ravnić.

Wisla u sljedećem kolu gostuje kod Barcelone, a Zagreb dočekuje Nantes protiv kojeg će morati tražiti iznenađenje.

Saračević: "Ostali smo bez Vuglača, bit će teško"; Ravnić: "Pokazali smo da možemo protiv Nantesa"
11.02.2018. 11:23

Liga prvaka

Saračević: "Ponosan sam na svoju momčad, jedino ovako smo mogli pobijediti"; Kastelic: "Velika pobjeda večeras"
18.02.2018. 12:07
Ogromna dva boda za PPD Zagreb protiv Nantesa!
17.02.2018. 21:32
Zlatko Saračević: "Ova utakmica nam dolazi pod nož, ili jesmo ili nismo"
17.02.2018. 13:58
Sjajni Sršen predvodio Szeged u velikoj pobjedi u Mannheimu, Flensburg i Kielce podijelili bodove u trileru
11.02.2018. 21:31
Barceloni veliki sraz protiv Vardara, Cindrić drugi strijelac gostiju, Nantes pomogao Zagrebu
10.02.2018. 21:06

Saračević: "Utakmica je bila jako teška"; Kontrec: "Ovom pobjedom smo gotovo sigurno na završnom turniru"
14.02.2018. 11:58