Premier liga, 27. kolo, 11.02.2018, 15:15 h
Newcastle Newcastle 1:0 Manchester United Manchester United

Nogometaši Manchester Uniteda doživjeli su iznenađujući poraz na St. James Parku, Newcastle je posve zasluženo slavio s 1:0...

Momčadi Josea Mourinha ne prolaze dobro protiv momčadi Rafe Beniteza. Samo s Pepom Guardiolom gori skor ima Portugalac, danas su Crveni vragovi ubilježili iznenađujući poraz u gostima kod Newcastlea.

Od prve minute bilo je jasno da nešto ne štima u redovima Manchester Uniteda, Newcastle je bio taj koji je kreirao izglednije prilike, iako su domaćini, očekivano, sve ili barem većinu karata bacili u obranu. Igrali su sjajno domaći nogometaši i na kraju zasluženo slavili.

Mogao je Newcastle povesti već u petoj minuti, nakon slobodnog udarca lopta se od živog zida odbila do Shelveyja koji tuče silovito, ali sjajnom paradom čuva mrežu De Gea. Slično je završio i nešto slabiji pokušaj Kennedyja nakon pola sata igre, ponovno je dobar bio De Gea.

Pamtit će United prigodu iz 35. minute. Sjajnom je loptom u prostor Matić uposlio Martiala, ovaj izbija pred debitanta na vratima Newcastlea, Slovaka Dubravku, koji izlazi kao pobjednik. Imao je debi iz snova Dubravka, bio je jedan od junaka domaćih.

Na zanimljiv je način pao pogodak Newcastlea u 65. minuti. Smalling je simulirao prekršaj na svojoj polovici pa je sudac dodijelio loptu Newcastleu. Duboku loptu Ritchie glavom dodaje Gayleu, ovaj mu je efektno vraća i Ritchie zabija za pobjedu domaćih.

Imao je United još nekoliko izglednih prilika, ali Dubravka je bio neprelazan.

Mourinho je nakon susreta pohvalio domaće nogometaše: "Borili su se kao životinje - nadam se da će to shvatiti kao kompliment. Bogovi nogometa bili su na njihovoj strani. Newcastleovi su igrači dali sve što imaju i što nemaju, to je prekrasna stvar u nogometu"

Španjolska

Asier Garitano novi trener Real Sociedada
25.05.2018. 17:13
Kraj ere: Iniesta odigrao posljednju utakmicu za Barcelonu koja je slavila protiv Real Sociedada
20.05.2018. 23:10
20.05.2018. 15:04
13.05.2018. 22:39
Valverde: "Sada nam je glavna motivacija ostati neporaženi"
13.05.2018. 10:50

19.05.2018. 20:08
Conte: "Mogu pobijediti, ali me klub i dalje može otpustiti"
19.05.2018. 09:34