Nexe Našice Nexe Našice 19:29 Meškov Brest Meškov Brest

Sjajni Pešić zaustavio Nexe i odveo Meškov do pobjede

U 14. kolu SEHA rukometne lige Nexe je kod kuće izgubio od Meškova s 29:19. Porazu Gromova kumovao je očajan ulazak u utakmicu. Naime, gosti su otvorili s 6:0, a Nexe je svoj prvi pogodak zabio tek u 11. minuti utakmice.

PIŠE: Stipe Dedić

Nakon tijesnog poraza kod Göppingena u Kupu EHF-a, Nexe ni danas nije uspio prirediti iznenađenje protiv Meškova, a zadnju je pobjedu momčad iz Našica ostvarila u studenom prošle godine.

Favorizirani gosti furiozno su ušli u utakmicu. Sjajno su igrali u napadu i brzo se odvojili na čak šest golova razlike, do je s druge strane naš Ivan Pešić Našičanima doslovce zaključao vrata. Prvi pogodak za Nexe zabio je Barišić Jaman tek u 11. minuti utakmice.

Nexe je u sljedećih deset minuta uspio doći na samo tri gola zaostatka. U 20. minuti na semaforu je stajalo 6:9, no gosti su opet ubacili u višu brzinu i na poluvrijeme otišli sa 17:9.

U drugom se poluvremenu praktički igralo gol za gol, a Nexe se nikako nije mogao nametnuti i pokušati smanjiti prednost Bjelorusa. Na kraju više nego zasluženih 29:19 za Meškov. Dzianis Rutenka sa šest pogodaka bio je najbolji strijelac na utakmici. Pešić je na kraju sakupio 16 obrana, dok je drugi Hrvat u redovima Bresta Ljubo Vukić postigao dva pogotka.

U momčadi Nexea najbolji je s pet pogodaka bio Marin Šipić, dok je Barišić Jaman dodao još četiri. Gromovi su tako i nakon 14 kola na jednoj jedinoj pobjedi u SEHA ligi, dok je Meškov novim slavljem gotovo pa osigurao Final four.

Regionalna liga (M)

Novo pojačanje za PPD Zagreb, iz Danske se vraća Lovro Jotić
26.04.2018. 17:23
PPD Zagreb potvrdio ostanak Saračevića do kraja sezone, kasnije mu se pridružuje Červar?
26.04.2018. 14:28
PPD Zagreb potvrdio: Domagoj Pavlović potpisao četverogodišnju vjernost Melsungenu
24.04.2018. 10:13
Vardar četvrti put osvojio SEHA ligu, Zagreb pao u zadnjih deset minuta
15.04.2018. 21:47
Celje predvođeno sjajnim Lesjakom zasluženo osvojilo treće mjesto na Final Fouru u Skoplju

28.04.2018. 20:57
PPD Zagreb pregazio Nexe u Našicama, ozljede ključnih igrača uoči gostovanja u Berlinu
24.04.2018. 22:05
Horvat: "Malo rukometno čudo"; Zerbe: "Ovo je jako težak poraz"
22.04.2018. 15:43