PPD Zagreb PPD Zagreb 30:28 Metalurg Skoplje Metalurg Skoplje

PPD Zagreb mučio se s Metalurgom, Kontrec i Horvat donijeli prevagu

PPD Zagreb upisao je važnu pobjedu u borbi za doigravanje, u Zagrebu je ugostio i svladao Metalurg s 30:28. Nije to bio jednostavan posao za Zagreb, ali u završnici nije dopustio gostima potpuni povratak...

Doigravanje nije upitno za Zagrebaše, a do kraja natjecanja u regularnom dijelu sezone SEHA lige borit će se za drugu poziciju. Zasad su Zagrebaši u dobroj poziciji, imaju tri boda više od trećeplasiranog Meškova, a do kraja sezone i jedni i drugi trebaju odigrati po četiri utakmice.

Protiv Metalurga nije bilo lako, Zlatko Saračević ima velikih problema s ozljedama, najnoviji se javio s Marijom Vuglačem i Zagreb je jako tanak na vanjskim pozicijama. Osjetilo se to i u ovom susretu, međutim na kraju je ipak uspio izvući pobjedu.

Metalurg je posljednji put bio u egalu u završnici prvog poluvremena kada je na semaforu stajalo 12:12 da bi do kraja susreta Zagreb konstantno bio u vodstvu.

Prednost je iznosila najviših četiri razlike u nekoliko navrata, posljednji put četiri minute prije kraja da bi Metalurg na ulasku u zadnju minutu uspio smanjiti na 29:28. Ipak Domagoj Pavlović zabio je za 30:28 i tako osigurao pobjedu Zagrebu.

Odlični su bili s po osam golova Tin Kontrec i Zlatko Horvat, a treba istaknuti i tri pogotka iz tri pokušaja i Urha Kastelica.

Kod Metalurga Halil Jaganjac zabio je devet golova, a Filip Kuzmanovski dodao je osam.

Regionalna liga (M)

Novo pojačanje za PPD Zagreb, iz Danske se vraća Lovro Jotić
26.04.2018. 17:23
PPD Zagreb potvrdio ostanak Saračevića do kraja sezone, kasnije mu se pridružuje Červar?
26.04.2018. 14:28
PPD Zagreb potvrdio: Domagoj Pavlović potpisao četverogodišnju vjernost Melsungenu
24.04.2018. 10:13
Vardar četvrti put osvojio SEHA ligu, Zagreb pao u zadnjih deset minuta
15.04.2018. 21:47
Celje predvođeno sjajnim Lesjakom zasluženo osvojilo treće mjesto na Final Fouru u Skoplju
15.04.2018. 20:09

PPD Zagreb pregazio Nexe u Našicama, ozljede ključnih igrača uoči gostovanja u Berlinu
24.04.2018. 22:05
Povijest se ponavlja, ponovno u Skoplju u finalu PPD Zagreb i Vardar
13.04.2018. 21:51
Saračević i Vori: "Čeka nas težak protivnik, ali dat ćemo sve od sebe za ulazak u finale"
12.04.2018. 18:41
PPD Zagreb lakoćom slavio protiv Spačve iz Vinkovaca
10.04.2018. 21:44
Saračević: "Cilj je pobjeda i ulazak u finale SEHA lige", Horvat: "Lagani pritisak je na nama"
09.04.2018. 19:25