Premier liga, 28. kolo, 01.03.2018, 20:45 h
Arsenal Arsenal 0:3 Manchester City Manchester City

Nakon što ga je visoko svladao u finalu Carabao Cupa, Manchester City s identičnih 3:0 svladao je Arsenal i u Premier ligi. Arsenal nije ništa naučio iz nedjeljnog poraza i City je već u prvom poluvremenu riješio pitanje pobjednika...

Kritičari Arsenea Wengera dobili su novi razlog za glasno izražavanje nezadovoljstva, Topnici su još jednom u kratkom roku visoko i rutinski poraženi od Manchester Cityja, a veliki broj praznih sjedalica na Emiratesu jasno pokazuju što navijači misle o šansama Arsenala u ovom susretu jednim dijelom, a drugim dijelom zbog loših vremenskih uvjeta.

U prvih 15 minuta na Emiratesu igralo se ravnopravno, Arsenal je držao korak sa Cityjem, a onda je stigao prvi pogodak. Gosti su poveli nakon odličnog bijega Leroya Sanea koji se lakoćom riješio čuvara, zatim proigrao Bernarda Silvu, a on lijepim udarcem šalje Čecha po loptu u mrežu.

Arsenal nije potonuo nakon tog pogotka i pokušavao se čim prije vratiti u utakmicu, međutim i oni pokušaji koji su prolazili, zaustavljeni su od strane sjajnog Edersona koji je čuvao mrežu čistom.

S druge strane City je koristio svoje prilike, koristio je sjajnu napadačku kvalitetu i povećao vodstvo u 28. minuti. Još jednom je Sane bio nezaustavljiv, proigrao je Sergija Aguera koji vidi dolazak Davida Silve iz drugog plana i Španjolac koristi idealno dodavanje te zabija drugi pogodak.

I sjajni Sane zaslužio je pogodak te do njega došao u 33. minuti. Brz kontranapad gostiju, David Silva pronašao je na desnoj strani Kylea Walkera, on u sredini pronalazi Sanea za konačnih 3:0.

Čak Arsenal nije bio toliko loš koliko rezultat sugerira, ali City je jednostavno na sjajan način koristio prilike koje su se ukazale te je prva momčad u povijesti Premier lige koja je Arsenalu utrpala tri gola na njegovom stadionu već u prvom poluvremenu.

Priliku za nadu Arsenal je imao na samom startu drugog poluvremena kada je Nicolas Otamendi u 16 metara srušio Mhitarjana, dosuđen je kazneni udarac, ali Ederson sjajno čita pokušaj Pierre-Emericka Aubameyanga i ostaje 3:0.

Do kraja susreta City je rutinski zadržao prednost i stigao do nove pobjede s kojom odlazi drugoplasiranom Manchester Unitedu na 16 bodova razlike.

• qvestor   02.03.2018. u 09:20
    Arsenal podsjeća na Hrvatsku košarkašku reprezentaciju počnu dobro a onda neobjašnjivo padnu da ne mogu niže..

22.04.2018. 16:46
Klopp: "Vidio sam na igračima da su nakon drugog gola stali"; Moore: "Presretan sam, zaslužili smo remi"
22.04.2018. 11:30

Juniorska nogometna Liga prvaka: Poznati sudionici finala
21.04.2018. 19:14
Ancelotti: "Ako me Arsenal ima u svojim planovima, bit ću počašćen"
20.04.2018. 22:44
Guardiola: "Napravit ćemo sve da Aguero bude spreman za Svjetsko prvenstvo"
20.04.2018. 18:48
Arsene Wenger odlazi na kraju sezone: "Osjećam da je pravo vrijeme za kraj puta u Arsenalu"
20.04.2018. 11:21
Guardiola: "Pobjeda protiv Chelseaja u rujnu dala nam je samopouzdanje za osvajanje titule"
16.04.2018. 12:22