Nantes bez pobjede u Mannheimu, Vardaru prvo mjesto, Štrlek vrlo dobar u pobjedi Kielcea

Odigrana su prva tri susreta posljednjeg kola grupne faze Lige prvaka. Veszprem je osigurao drugo mjesto u skupini B, a u skupini A prvo mjesto osigurao je Vardar nakon što su remizirali Rhein-Neckar Löwen i Nantes...

U skupini B Kielce je stiglo do važne pobjede protiv Meškova i tako ostalo u igri za četvrto mjesto. Petoplasirani Kiel ima isti broj bodova, ali čeka ga gostovanje kod PSG-a gdje treba ostati neporažen da bi završio ispred Poljaka.

Kielce nije briljiralo u grupnoj fazi i tek u završna tri kola s tri pobjede pokazao je znakove buđenja. U posljednjem kolu uzvratio je Meškovu za poraz u Brestu još na početku sezone, u drugom poluvremenu značajno je popravio obranu i nakon 17 primljenih golova u prvom dijelu ipak je slavio s 33:28.

"Ovo je bila jako važna utakmica za nas jer želimo to četvrto mjesto. Svjesni smo da nije sve u našim rukama, čekamo taj dvoboj u Parizu i nadamo se povoljnom ishodu za nas", istaknuo je nakon susreta Julen Aguinagalde.

U pobjedničkom sastavu Alex Dujšebaev postigao je šest golova, a Manuel Štrlek dodao je četiri. Marko Mamić propustio je ovaj susret zbog lakših problema s leđima. Kod Meškova Siarhei Šilovič postigao je šest golova, a Ljubo Vukić dodao je dva.

Veszprem je osigurao drugo mjesto u skupini i igrat će protiv boljeg iz meča između Skjerna i Motora iz Zaporožja. Motor je na svom parketu slavio 32:30, a uzvrat je na rasporedu sutra u Danskoj.

U posljednjem kolu grupne faze Veszprem je ugostio već otpisano Celje i upisao je pobjedu 29:22. Slovenci su se dobro držali do završnih 15 minuta u koje se ušlo s 20:20, ali nakon minute odmora Veszprem radi 6:1 i rješava pitanje pobjednika.

"Znali smo da nas čeka teška utakmica jer Celje igra dobar rukomet. Od početka smo igrali jako dobro u obrani, ali nije bilo lako, međutim najvažnije je da smo na kraju upisali pobjedu", smatra Kent Robin Tonnesen.

Mate Lekai predvodio je Mađare sa šest golova, Dragan Gajić dodao je pet, a Renato Sulić dva. Kod poraženih Jaka Malus zabio je šest golova, a Borut Mačkovšek pet.

U Zagrebovoj skupini A pala je odluka o prvom mjestu. Vardar izravno odlazi u četvrtfinale nakon što je Nantes ostao bez pobjede u gostima kod Rhein-Neckar Löwena. Remi Francuzima donosi drugo ili treće mjesto, ovisno o nedjeljnom dvoboju između Barcelone i Szegeda, ako Katalonci upišu pobjedu, završit će na drugom mjestu.

U ovoj skupini čak i nije toliko loš izbor završiti na trećem umjesto drugom mjestu jer će trećeplasirani igrati protiv Meškova, a drugoplasirani najvjerojatnije protiv Montpelliera koji izgledao kao kudikamo teži protivnik.

Nantes je u Mannheimu imao posljednji napad, ali nakon minute odmora izgubio je loptu, ostao bez tog šuta za pobjedu i morao se zadovoljiti remijem.

"Svi su mogli vidjeti da smo napravili sve kako bi došli do pobjede i ostali u borbi za prvo mjesto. Međutim nikada nije lako igrati protiv Rhein-Neckara, bila je to još jedna tijesna naša međusobna utakmica", tvrdi Thierry Anti.

U njegovom sastavu Nicolas Claire zabio je sedam golova, po šest su dodali Eduardo Gurbindo i Nicolas Tournat, pet Romain Lagarde, a jedan Jerko Matulić. Kod domaćina Jerry Tollbring zabio je šest golova, a po pet su dodali Rafael Baena i Andy Schmid.