Ligue 1, 29. kolo, 09.03.2018, 20:45 h
Strasbourg Strasbourg 1:3 Monaco Monaco

U prvoj utakmici 29. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco je glatko slavio u Strasbourgu. Danijel Subašić je branio svih 90 minuta za goste koji su upisali sedmu pobjedu u osam posljednjih utakmica i učvrstili drugu poziciju na ljestvici.

PIŠE: Stipe Dedić

Monaco je s tri pogotka večeras Strasbourgu ove sezone ukupno zabio šest golova. Slavio je i u prvoj utakmici ove sezone, u kneževini je bilo 3:0, a u Strasbourgu 3:1.

Pravi vatromet golova vidjeli smo u prvom poluvremenu utakmice. Monaco je poveo već u petoj minuti kada je Jovetić glavom u mrežu skrenuo ubačaj Sidibea. Crnogorski napadač zabio je u svakoj od četiri posljednje utakmice za Monaco i tako ostvario najbolji niz u karijeri, barem što se tiče nastupa u pet najjačih europskih liga.

Strasbourg do izjednačenja stiže u 19. minuti utakmice. Lala je vidio utrčavanje Martina čiji udarac blokira Jemerson, no na nesreću našeg Danijela Subašića, lopta se odbila do Bahokena koji zabija pored hrvatskog vratara.

Gosti se u prednost vraćaju samo dvije minute poslije preko još jednog igrača koji u posljednje vrijeme igra u sjajnoj formi. Rony Lopes spretno je zabio svoj šesti pogodak u posljednjih pet utakmica. Portugalac je prvi došao do ničije lopte u kaznenom prostoru domaćina, a onda ju udarcem iz okreta pospremio u mrežu za novo vodstvo Monaca. Keita Balde bio je nesuđeni asistent kod drugog pogotka Monaca, ali mu je zato asistencija upisana u 41. minuti kada je pravovremenim dodavanjem pronašao Fabinha koji snažnim udarcem para mrežu vratara gostiju za 1:3.

Rezultat s poluvremena do kraja se nije mijenjao. Monaco je upisao 19. pobjedu u sezoni i pobjegao trećeplasiranom Marseilleu na sedam bodova. Monaco je sa 72 postignuta pogotka u ligi treća najefikasnija momčad u najjačim ligama Europe. Ispred njih su samo PSG s 86 i Manchester City s 83 postignuta pogotka. Strasbourg je ostao na 31 osvojeni bod i još uvijek nije siguran ostanak u ligi.

Francuska

19.04.2018. 00:18
Dugarry: "Neymar je pljunuo na klub kada nije došao na proslavu naslova prvaka"
17.04.2018. 20:35
Monaco vraća novac navijačima koji su svjedočili teškom porazu na Parku prinčeva
16.04.2018. 13:14
Leonardo Jardim: "Izgubili smo gotovo svaki dvoboj, uvijek ću se sjećati ove noćne more"
16.04.2018. 11:17
15.04.2018. 23:51

07.04.2018. 19:29
05.04.2018. 00:21