La Liga, 29. kolo, 17.03.2018, 13:00 h
Deportivo La Coruña Deportivo La Coruña 1:1(1:1) Las Palmas Las Palmas

Alen Halilović još je jednom bio u glavnoj ulozi u dresu Las Palmasa koji je na gostovanju kod Deportiva u La Coruni upravo zahvaljujući hrvatskom igraču stigao do boda...

Polako, ali sigurno, Alen Halilović dolazi na svoje u redovima Las Palmasa. Hrvatski se internacionalac dopao novom treneru Pacu Jemezu, koji očito ozbiljno računa na njega u lovu na opstanak u najvišem rangu španjolskog nogomea. Danas je upravo Halilović bio glavna figura momčadi s Kanara na gostovanju kod Deportiva.

Ni tri minute nije se igrala utakmica 29. kola La Lige kada je Halilović doveo Las Palmas u vodstvo. Presjekao je loptu na sredini terena, sjurio se po desnoj strani, ušao u sredinu i sa 16 metara lijepo pogodio u lijevi kut.

Brzo su reagirali i domaći nogometaši, pogotkom Albentose Deportivo dolazi do izjednačenja 20-ak minuta nakon Halilovićeve majstorije.

Ostatak utakmice nije protekao u istom tonu, dok je Deportivo čak i nešto pokušavao, Las Palmas je svoju ofenzivu fokusirao na solo-pokušaje Halilovića. Sve iole izgledno kreirao je hrvatski igrač, jedini udarac u okvir gola gostiju bio je onaj iz treće minute kada je Halilović zabio pogodak.

Nakon zanimljivih prvih 20 minuta golova više nije bilo, Las Palmas se zadovoljan osvojenim bodom vraća na Kanare, iako ih šest bodova dijeli od prve pozicije koja garanira ostanak u La Ligi. Deportivo je, pak, 14 uzastopnih utakmica u prvenstvu bez pobjede čime je izjednačio najgori učinak u povijesti kluba u jednoj sezoni.

Halilović je bio najbolji pojedinac gostiju, odigrao je svih 90 minuta.

• mrkrunimir 10   17.03.2018. u 15:43