Ligue 1, 32. kolo, 06.04.2018, 20:45 h
Saint-Étienne Saint-Étienne 1:1 Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain

Sjajnim dvobojem Saint-Etiennea i Paris Saint-Germaina otvoreno je 32. kolo francuske Ligue 1. Domaćini su imali vodeću momčad prvenstva na konopcima, pobjedu su ispustili autogolom u sudačkoj nadoknadi...

Saint-Etienne je i protiv vodećeg Paris Saint-Germaina pokazao kako je u 2018. godini u sjajnoj formi. Na svom Geoffroy-Guichardu Saint-Etienne je nadigrao Parižane, imao je pobjedu u džepu, no nije je uspio i potvrditi, pogotkom u sučevoj nadoknadi, pogotkom koji je postigao domaći igrač, PSG je izvukao bod.

Igralo se poprilično otvoreno s obje strane. Nešto je bolji u toj igri bio domaćin, što je u 17. minuti rezultiralo i vodstvom. U gužvi u gostujućem kaznenom prostoru najbolje se snašao Cabella i gurnuo loptu u Areolinu mrežu.

Parižani su u prvom dijelu tek jednom opucali prema Saint-Etienneovom golu što im je najgori učinak u prvih 45 minuta u prvenstvu ove sezone. Još su jednom tako slab učinak ubilježili ove sezone, protiv istog protivnika u kolovozu prošle godine.

Mogao je i morao domaćin nakon pola sata igre podebljati vodstvo. Kimpembe je u kaznenom prostoru srušio Hamoumu, sudac pokazuje na bijelu točku i dodjeljuje žuti karton PSG-ovu braniču. No, Cabella nije još jednom razveselio domaće navijače, čita mu namjeru Areola i brani jedanaesterac.

Desetak minuta kasnije stigle su nove sjajne vijesti za Saint-Etienne, Kimpembe je skrivio novi prekršaj za javnu opomenu, bila mu je to druga pa je prije kraja prvog dijela poslan na tuširanje.

Još je bolje domaća momčad igrala s igračem više na terenu, nizali su domaći prigode, no nisu uspjeli postići pogodak. Najbolju je propustio Tannane 15-ak minuta prije kraja, odlično je odapeo, no lopta pogađa gredu. Uzvratio je Edi Cavani nevjerojatnim promašajem par minuta kasnije. Izbili su on i Di Maria sami pred domaćeg vratara Ruffiera, lijepo ga je poslužio Argentinac, Cavani je samo trebao poslati loptu u praznu mrežu, no promašuje okvir vrata.

Nije se promašaj obio gostima o glavu, duboko u sudačkoj nadoknadi momčad Unaija Emeryja stiže do boda. S desne je strane ubacio Meunier, Mbappe slabo zahvaća loptu glavom, nije išla u okvir gola, no pokupio ju je nesretni Mathieu Debuchy i poslao u vlastitu mrežu za konačnih 1:1.

Emery sretan remijem: "Odigrali smo najlošije poluvrijeme ove sezone"
07.04.2018. 00:59

Francuska

19.04.2018. 00:18
Dugarry: "Neymar je pljunuo na klub kada nije došao na proslavu naslova prvaka"
17.04.2018. 20:35
Monaco vraća novac navijačima koji su svjedočili teškom porazu na Parku prinčeva
16.04.2018. 13:14
Leonardo Jardim: "Izgubili smo gotovo svaki dvoboj, uvijek ću se sjećati ove noćne more"
16.04.2018. 11:17
15.04.2018. 23:51

27.03.2018. 19:53
26.03.2018. 16:06
23.03.2018. 16:42
18.03.2018. 16:07