Hrvatski Telekom Prva liga, 29. kolo, 14.04.2018, 19:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić
Suci: Fran Jović, Ivica Modrić, Igor Krmar; četvrti sudac: Dalibor Mlakar
0:3(0:0) Hajduk
Adam Gyurcso 59'
Mijo Caktaš 69' (11m), 79'
Hajduk

Dugo su se mučili nogometaši Hajduka u Zaprešiću protiv Intera, obrambeni bedem domaćih dugo je bez problema izdržavao nalete Splićana, no slomio ga je sjajni Adam Gyurcso krasnim golom, na kraju je momčad Željka Kopića upisala uvjerljivu pobjedu...

Da je bilo jednostavno - nije, ali na kraju je Hajduk s uvjerljivih 3:0 apsolvirao gostovanje u Zaprešiću kod Intera. Dugo je momčad Samira Toplaka obrambenim bedemom držala Hajduk na distanci, no nisu domaći izdržali do kraja, u drugom poluvremenu Hajduk je na krilima iznimno raspoloženog Adama Gyurcsa probio Interov obrambeni blok i ubrzo je susret bio riješen.

Slika 2 od 2.

Toplak bi to shvatio kao kompliment, Kopić ipak baš i ne, ali prvo je poluvrijeme bilo za zaborav. Inter je posve umirio jalove Splićane.

Testirao je domaćeg vratara udarcem s nekih 25 metara Toma Bašić - obranio je to Mrmić, nešto kasnije dogodila se dvojbena situacija u kaznenom prostoru Intera - činilo se kao da je Čeliković srušio Hamzu Barryja u kaznenom prostoru, no sudac Jović odlučio se dodijeliti žuti karton igraču Hajduka zbog simuliranja. Teško je reći je li bilo kontakta, ali nije se previše bunio Barry, vjerojatno svjestan da je u krivu.

Slika 1 od 1.

Jedino vrijedno spomena kada su u pitanju ofenzivne aspiracije Intera dogodilo se nakon nešto manje od pola sata igre. Prekid je izveo Postonjski, Ljubanović glavom matirao Leticu, no barem trojica domaćih igrača, uključujući i strijelca Ljubanovića, bila su u zaleđu.

Uveo je Kopić u nastavku u igru i Futacsa, ali drugi je Mađar slomio Zaprešićane. Igrala se 59. minuta, u dvoboju s Caktašem Postonjski gubi loptu, Radošević je odmah sa svoje polovice šalje na Gyurcsa. Vagao je na lijevoj strani Hajdukov napadač Haramusteka, a onda s ruba kaznenog prostora ciljao i naciljao desni kut Interovog gola. Moguće je da je Haramustek malo skrenuo loptu, u svakom slučaju Hajduk je lijepim golom stigao do vodstva.

Isti je dvoboj dvojice igrača ni deset minuta kasnije završio na gotovo identičan način. Gyurcso je kao od šale prošao Haramusteka po lijevoj strani, branič Intera ga ruši, Jović opravdano pokazuje na bijelu točku, siguran je s 11 metara bio Caktaš.

Lakše je prodisao Hajduk nakon drugog pogotka, Inter se morao otvoriti što je išlo u korist Splićanima, sve su opasniji postajali gostujući napadači. Možda bi se drugačije rasplela utakmica da je Reganov pokušaj, koji je nezgodno odbio Radošević, završio u mreži Hajduka, no koncentriran je bio Letica, hvata loptu na vrijeme.

Bilo je to više-manje sve od domaćih, opušteni Hajdukovci kreirali su još nekoliko prilika, dvaput je pokušao Futacs, ali nije uspio zatresti mrežu Intera. Uspjelo je to Caktašu još jednom, u 84. minuti se sjajno po desnoj strani sjurio Juranović i zavrnuo u sredinu odakle Caktaš lako postavlja konačnih 3:0.

U sudačkoj nadoknadi Inter je ostao s igračem manje na travnjaku, Grgić je kao zadnji igrač domaće obrane u izglednoj situaciji srušio Kožulja i dobio izravni crveni karton.

• mrkrunimir 10   15.04.2018. u 13:12
    Bravo majstore!Pišeš gluposti!
    0

Kopić: "Kontrolirali smo igru i to mi je vrlo važno", Toplak: "Prvom pogotku prethodio je prekršaj Caktaša"
15.04.2018. 11:00

Hrvatski Telekom Prva liga

Naš Hajduk: "Ne možemo, nećemo i nemamo ovlasti ulaziti u rad Nadzornog odbora"
24.04.2018. 09:59
23.04.2018. 20:13
Prva HNL juniora: Hrvatski dragovoljac pobjegao s posljednjeg mjesta, Inter bolji od Rijeke
23.04.2018. 19:03
Rudeš u skromnoj utakmici uzeo bod u Zaprešiću
23.04.2018. 18:06
Gorica dobila licencu za HT Prvu ligu, tri aktualna prvoligaša odbijena
23.04.2018. 17:02

Jurčević: "Fantastična utakmica i zaslužena pobjeda"; Kopić: "Nogomet je čudna igra"
22.04.2018. 19:29
Sporazumni raskid ugovora s Kosom koji ostaje na čelu kluba do imenovanja novog predsjednika
22.04.2018. 21:35
22.04.2018. 18:53