Ligue 1, 33. kolo, 15.04.2018, 21:00 h
Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain 7:1 Monaco Monaco

PSG je na impresivan način došao do titule prvaka Francuske. Vratio ju je u svoje vlasništvo impresivnom pobjedom protiv prvog pratitelja Monaca kojem je napunio mrežu i ponizio ga u meču gdje je i matematički potvrdio naslov prvaka...

Teška večer za Danijela Subašića, jedna od najtežih u karijeri u svakom slučaju. Njegov Monaco stradao je u Parizu s čak 7:1, Subašić nije imao svoj dan i praktički sve što je išlo u okvir gola je i ušlo.

Da stvar bude još poraznija za Monaco, PSG ovom pobjedom je i matematički osigurao naslov prvaka te ga proslavio pred svojim navijačima nanijevši katastrofalan poraz prvom pratitelju na ljestvici.

Parižanima je ovo sedma titula u povijesti, Monaco ima jednu više, a upravo Subašićeva momčad prošle sezone osvojila je naslov prvaka da bi ga PSG ekspresno vratio u svoje vlasništvo u ovoj sezoni.

PSG pitanje pobjednika riješio je već u prvih pola sata kada je pobjegao na 4:0 i bilo je samo pitanje s kolikim rezultatom će slaviti.

Embed from Getty Images

Golijadu je otvorio Giovani Lo Celso u 15. minuti, dvije minute kasnije zabio je i Edinson Cavani da bi u 20. minuti bilo već 3:0 kada je obrani gostiju pobjegao Angel Di Maria.

Sjajni Lo Celso zaključio je izvrsnu akciju pogotkom u 27. minuti za 4:0 i već tada je bilo jasno kako će Monaco upisati težak poraz.

Do odlaska na odmor Rony Lopes smanjio je na 4:1, no to je bilo sve što je Monaco uspio napraviti u ovom meču, u nastavku susreta Parižani su samo nastavili puniti Subašićevu mrežu.

U 58. minuti Di Maria je još jednom pobjegao čuvarima i povisio na 5:1, u zadnjih 15 minuta među strijelce upisao se i Falcao samo na krivoj strani da bi točku na i stavio Julian Draxler u 86. minuti.

Pitanje prvaka Francuske je riješeno odavno, sada i službeno, a Monaco sada ima samo četiri boda prednosti nad trećeplasiranim Lyonom.

Leonardo Jardim: "Izgubili smo gotovo svaki dvoboj, uvijek ću se sjećati ove noćne more"
16.04.2018. 11:17

Francuska

Dani Alves: "Sutra bih se vratio u Barcelonu da me pozove"
23.04.2018. 19:26
Rivaldo: "Neymar neće biti najbolji na svijetu ako ostane u PSG-u"
23.04.2018. 14:02
19.04.2018. 00:18
Dugarry: "Neymar je pljunuo na klub kada nije došao na proslavu naslova prvaka"
17.04.2018. 20:35
Monaco vraća novac navijačima koji su svjedočili teškom porazu na Parku prinčeva
16.04.2018. 13:14

07.04.2018. 19:29
Emery sretan remijem: "Odigrali smo najlošije poluvrijeme ove sezone"
07.04.2018. 00:59
06.04.2018. 23:03
05.04.2018. 00:21