Žalgiris Žalgiris 80:60 Olympiakos Olympiakos

Na korak do prolaska u polufinale stigli su košarkaši Žalgirisa koji su na domaćem terenu rezultatom 80:60 bili bolji od Olympiakosa. Litavska momčad tako je došla do vodstva 2-1 i pred svojim navijačima ima priliku zaključiti četvrtfinalnu seriju...

Četvrtfinalna serija između Žalgirisa i Olympiakosa preselila se u Litvu. Nakon prve dvije utakmice rezultat je bio 1-1 i sve je bilo potpuno otvoreno. Zahtjevima dvoboja u Kaunasu puno bolje odgovorio je odlični domaćin koji je gotovo pa svih 40 minuta bio dominantnija momčad.

Iako su i jedna i druga momčad imale vrlo niske postotke šuta za tricu, Žalgiris je igrao kudikamo raznovrsnije u napadu, o čemu dovoljno govori i 11 asistencija više u odnosu na protivnika. Litavska momčad u konačnici je slavila s okruglih 20 razlike, bilo je 80:60.

Nakon prilično izjednačene prve četvrtine domaćin je igrao puno bolje u drugoj dionici. Još na samom otvaranju Žalgiris je imao poen prednosti (23:22), ali velikom serijom 14:2 dolazi do 13 koševa viška (37:24).

Dvoznamenkastu prednost domaćin je održavao sve do polovice treće četvrtine kada je Antanas Kavaliauskas nakon napravljenog prekršaja zbog prigovora dobio i tehničku. Olympiakos se uspio spustiti na sedam koševa minusa (53:46). Ipak, na drugoj strani uključio se nepogrešivi Paulius Jankunas koji veže sedam poena svoje momčadi i vraća na značajniju prednost.

Sjajnu treću dionicu domaćin je zaključio tricom Axela Toupanea za 17 poena viška (67:50). U posljednjih deset minuta grčka momčad nije se uspjela značajnije primaknuti i u sljedećem susretu morat će puno bolje ako želi izboriti petu utakmicu.

Žalgiris je do pobjede predvodio Brandon Davies s 18 poena, Paulius Jankunas dodao je 13 koševa i šest skokova. Najbolji kod gostiju bio je Vassilis Spanoulis s 14 koševa, Brian Roberts dodao je 11 poena.

19.05.2018. 21:55
Olympiakos tek u završnici slomio otpor protivnika, Panathinaikos lakoćom slavio
16.05.2018. 21:45