Baskonia Vitoria Gasteiz Baskonia Vitoria Gasteiz 83:92 Fenerbahçe Dogus Fenerbahçe Dogus

Fenerbahče slavio kod Baskonije i izborio polufinale Eurolige

Do novog polufinala Eurolige stigli su košarkaši Fenerbahčea koji u četvrtoj četvrtfinalnoj utakmici Eurolige nisu imali prevelikih problema kod Baskonije. Turska momčad u konačnici je slavila rezultatom 92:83 i s ukupnih 3-1 prošla među četiri najbolje europske ekipe...

Iako su u prvoj utakmici uspjeli obraniti domaći teren, košarkaši Baskonije ipak nisu uspjeli produžiti četvrtfinalnu seriju protiv Fenerbahčea. Momčad Željka Obradovića odigrala je puno bolje nego u prošlom dvoboju te zasluženo stigla do treće pobjede.

Prilično izjednačenu prvu četvrtinu ipak je dobio Fenerbahče koji je u posljednjih 30 sekundi pogodio dvije trice i došao do šest poena viška (25:19). Ponovno je sama završnica potpuno pripala gostujućoj momčadi, ovoga puta kraj druge dionice koju je zaključila serijom 9:2 i sa 16 koševa prednosti otišla na predah (48:32).

Iako je u trećoj četvrtini ubacila ukupno 30 poena i stigla na sedam koševa minusa (69:62) Baskonia nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti turskoj momčadi koja je u posljednjoj četvrtini sačuvala stečenu prednost.

Goste je do pobjede predvodio Marko Gudurić s 22 poena, dok je Nicolo Melli dodao 21 koš, a Nikola Kalinić 13 poena.

Najbolji je kod Baskonije bio Vincent Poirier s 14 koševa i pet skokova, Johannes Voigtmann dodao je 12 poena i sedam skokova.

26.04.2018. 21:11