Jug uz manje komplikacije do pobjede kod Partizana

Vaterpolisti Juga upisali su novu pobjedu u Ligi prvaka. Pretposljednje kolo grupne faze Jugašima je donijelo gostovanje kod posljednjeplasiranog Partizana i pobjedu 10:8...

Vaterpolisti Juga upisali su osmu pobjedu sezone u Ligi prvaka. Dubrovačka momčad slavila je u gostima kod Partizana sa 10:8, a s obzirom na to da je Brescia slavila protiv Barcelone, još se ne zna tko će i s koje pozicije ići u sljedeću fazu natjecanja. U posljednjem kolu Jug dočekuje Dinamo Moskvu.

U samoj završnici prve četvrtine Luka Lončar donio je Jugašima izjednačenje na 2:2, a do samog kraja susreta gostujuća momčad nijednom se nije našla u zaostatku.

Početkom posljednje četvrtine Marko Macan donio je Jugu najveća četiri pogotka prednosti (9:5), ali Partizan s tri uzastopna gola donosi neizvjesnost u susret. Imala je srpska momčad i napad za izjednačenje, no Jug se uspio obraniti, a Maro Joković potvrditi pobjedu Dubrovčana.

Upravo je Joković s tri pogotka predvodio Jug do pobjede, dok je Marko Macan dodao dva gola. Marko Bijač skupio je ukupno sedam obrana. U redovima Partizana po dva pogotka postigli su Filip Radojević, Nikola Lukić i Marko Janković.

Liga prvaka:
Partizan - Jug 8:10

Vaterpolo

Vaterpolisti Juga poveli u finalnoj seriji, u Zagrebu imaju meč loptu za titulu prvaka
22.05.2018. 22:37