Premier liga, 37. kolo, 05.05.2018, 13:30 h
Stoke City Stoke City 1:2 Crystal Palace Crystal Palace

Nogometaši Crystal Palace nakon preokreta uspjeli su doći do pobjede na gostovanju kod Stoke Cityja čime su spomenutu momčad i matematički izbacili iz najvišeg ranga engleskog nogometa...

Stoke City prva je momčad koja i matematički više nema šanse za ostankom u Premiershipu. Danas im je na domaćem terenu trebao barem bod kako bi zadržali kakve-takve prilike, ali nisu uspjeli. Crystal Palace je nakon preokreta slavio s 2:1 što može zahvaliti katastrofalnoj pogreški domaćeg braniča.

Do kraja sezone imaju za igrati još jednu utakmicu, a prvi iznad zone ispadanja Swansea ima tri boda prednosti, ali zbog gol razlike ostaje ispred na ljestvici. Stoke je tako po prvi puta nakon deset sezona ispao u niži rang.

S obzirom na ulog koji ova utakmica nosi domaćin je počeo jako dobro, a prvu priliku imao je u 22. minuti. Shaqiri i Allen odigrali su dupli pas, a Švicarac je centrirao na Dioufa čiji udarac glavom odlazi malo pored gola.

U samoj završnici prvog poluvremena navijači Stokea dočekali su dobre vijesti. Sjajno je Xherdan Shaqiri izveo slobodan udarac s dvadesetak metara i neobranjivo pogodio u sami kut protivničkog gola.

Jedna izgubljena lopta u 68. minuti koštala je jako puno domaću momčad. Odličnu su polukontru istrčali gosti, Ruben Loftus-Cheek proigrao je Jamesa McArthura u kaznenom prostoru, a potonji preciznim udarcem matirao domaćeg vratara.

Ono čemu se domaćin nikako nije nadao dogodilo se četiri minute prije isteka regularnog dijela. Katastrofalno je reagira Ryan Shawcross na Zahino proigravanje i "proslijedio" loptu za Patricka van Aanholta koji pogađa mrežu Stokea.