U očekivanju "Repeše"

Piše:Ante Zovko • utorak, 04.12.2012.

Cibona je u 11. kolu ABA lige nastavila gubitnički niz, a Split prekinuo pobjednički Budućnosti. Cedevita je popravljala koš-razliku protiv Krke, a Zadar je bio previše propusan u Kragujevcu. Igokea se u derbiju odvojila na vrhu.

Reći da je Cibona izgubila ove sezone zvuči isto što i reći da je Manchester United opet napravio preokret. Vukovi su i dalje u slobodnom padu, iako su bili blizu da ga zaustave. Dok se ne nazire kad će Dario Šarić konačno zaigrati i tijekom konfuzije sa statusima Jermainea Andersona i Dustina Warea, Cibona je u Ljubljani protiv Union Olimpije vodila 17 razlike krajem treće četvrtine. Domaćin je pobijedio 87:82.

Bio je to osmi poraz Cibone zaredom, četvrti u ABA ligi. Situacija pomalo podsjeća na lanjsku. I tada je momčad privremeno vodio Danijel Lutz nakon odlaska prethodnog trenera. Prošle godine stvar je spasio Jasmin Repeša. Hoće li se ove godine pojaviti "Repeša"?

U Cedeviti su puno brže našli zamjenu za trenera s kojim su krenuli u sezonu. Pobjeda 87:78 protiv Krke bila je po ukusu Aleksandra Petrovića, nasljednika Božidara Maljkovića. 13 trica uletjelo je u slovenski obruč, a Petrović je žalio kasnije što nije još koja jer koš-razlika Zagrepčana nije blistava s obzirom na neizvjesnost borbe za vrh ABA lige.

I dok je Cedevita postigla 50 poena u prvom poluvremenu, Zadar ih je primio 49 u Kragujevcu. No, i dalje je bio u igri, zaostajao je tek sedam poena. Na kraju 13. Iako ni 42 primljena poena u prvih dvadeset minuta nisu zavidan podatak, Miroslav Nikolić nije htio poslije biti sitničav i gledati pobjedi u zube izdvojivši 22 asistencije Radničkog. Radnički pobjeđuje u utakmicama koje realno može dobiti i dobro gura.

Bez Tonija Katića i Paola Marinellija, a s viroznim Ivanom Mimicom, Split je nastavio skupljati bodove na Gripama odakle je samo Partizan odnio puni plijen. Prekinuo je niz Budućnosti od šest pobjeda i učinio uslugu Cedeviti. Nikola Vujčić vukao je na početku, pridružile su mu se mlađe snage i Žuti su došli do iznimno vrijedne pobjede, ali se i psihološki dignuli poslije "potopa" u Širokom Brijegu.

Utakmica kola

Trebao je to biti derbi. Prvi protiv drugog. Međutim, Igokea je u Laktašima razbila Partizan sa 73:50. Kad je početkom drugog poluvremena domaćin poveo 16 razlike, gostujući navijači priredili su bakljadu, što je aktiviralo požarni alarm. Nestalo je struje, nastala je stanka, ali to nije pomoglo Partizanu. Dapače, Igokea je ubrzo povela 51:26.

Igrač kola

Union Olimpija sada je već samo jedna od momčadi koje su iskoristile Cibonin "propuh" pod obručima. Aaron Baynes dočekao je svoj red i pospremio 19 poena Vukovima uz čak 16 skokova, što su brojke kojima bi se hvalili i NBA centri. Deveti skakač lige već je u prvoj sezoni dokazao da su Ljubljančani pametno potrošili novac, a uz to ostvaruje 60 posto poena iz igre.

Zanimljivost kola

Na utakmici Crvene zvezde i Širokog gosti su prvo slobodno bacanje izveli u 36. minuti, ali i tada bili u igri, da bi im trica Scotta zapečatila sudbinu. Crvena zvezda do 36. je izvela deset bacanja.