HT Prva liga, 8. kolo, 17.10.2020, 17:05 h, Rujevica
Suci: Igor Pajač (Zelina), Jerko Crnčić (Vrbovec), Anto Marić (Zagreb)
2:1(2:1) Varaždin
Jorge Obregon 16'
Varaždin
Susret počinje u 17:05 sati.
1' Već u prvoj minuti Rijeka je zaprijetila preko Lončara, ali Zelenika je koncentriran od početka susreta.
12'
Žuti karton dobio je Daniel Štefulj.
13' Slobodnjak za Varaždin na nekih 22-23 metra iskosa, pucao je Benko, nije to bilo uopće loše, ali lopta odlazi malo pokraj vratnice.
14'
Žuti karton dobio je Leon Benko.
16'
GOL! Rijeka - Varaždin 0:1
Mrežu je zatresao Jorge Obregon.
16' Varaždin vodi 1:0! Obregon je s desne strane ušao prema sredini, dobro se namjestio i s 11-12 metara gađao u suprotni kut i pogodio. Urata i Đurasek započeli su kontru koju je Obregon zaključio.
19' Vrlo opasan pokušaj Andrijaševića. Ubačena lopta u 16 metara, Kulenović je nije uspio iskontrolirati, ali ona se odbija do Andrijaševića koji iz okreta iz blizine snažno puca, no Zelenika brani.
20'
GOL! Rijeka - Varaždin 1:1
U vlastitu mrežu loptu je pospremio Marko Stolnik.
20' Rijeka se vratila! Ubačaj Lončara iz kornera, Kulenović je na prvoj vratnici dobro skrenuo loptu, a na drugoj vratnici Stolnik uklizava ispred Escovala i šalje loptu u svoju mrežu.
31' Odlična pozicija za Pavičića, Andrijašević mu je dao loptu u 16 metara, ali Pavičić puca svom snagom jako neprecizno.
36'
GOL! Rijeka - Varaždin 2:1
Mrežu je zatresao Sandro Kulenović. Asistent je Daniel Štefulj.
36' Rijeka je došla do preokreta! S lijeve strane ubacio je Štefulj, Kulenović je došao do lopte na petercu i bez većih problema zabio za 2:1!
45' Dvije minute nadoknade.
45'+2'
Žuti karton dobio je Marko Stolnik.
45'+3' Kraj prvog poluvremena, 2:1 za Rijeku.
46'
Izmjena! Izlazi Mehdi Mehdikhani, ulazi Ivan Posavec.
53' Zanimljiv početak drugog dijela Varaždinci pokušavaju poravnati, a Riječani doći do tog još jednog pogotka s kojim bi zaključili posao.
57' Ključan blok Stolnika, Lončar je bio u mat poziciji. Izborio se za udarac na nekih 11-12 metara, pucao snažno, ali Stolnik je bio sjajno postavljen i lopta se odbija od njegovog koljena.
61' Lončar nesebično daje loptu na drugu vratnicu, ali tamo nije bilo nikoga, mogao je biti malo sebičniji pa i zapucati.
64' Krasna obrana Zelenike! Galešić je pucao glavom nakon kornera, ali vratar gostiju sjajno brani.
65'
Izmjena! Izlazi Domagoj Pavičić, ulazi Sterling Yateke.
70' Galović žestoko traži kazneni udarac, tvrdi da je povučen u 16 metara, a Pajač vidi faul u napadu. VAR će presuditi.
71'
Žuti karton dobio je Itsuki Urata.
72' Ipak VAR nije reagirao niti ga je Pajač tražio, ostaje prvotna odluka o prekršaju u napadu.
77'
Izmjena! Izlazi Stjepan Lončar, ulazi Ivan Lepinjica.
77'
Izmjena! Izlazi Sandro Kulenović, ulazi Luka Menalo.
77'
Izmjena! Izlazi Matej Senić, ulazi Vinko Petković.
77'
Izmjena! Izlazi Domagoj Drožđek, ulazi Matija Kolarić.
79' Čisti zicer za Varaždince! Obregon je lijepo proigrao Posavca koji izbija sam pred Nevistića, ali ne uspijeva pogoditi unutar okvira gola. Lopta je išlaprema suprotnom donjem kutu i završila u gola autu.
84' Velika prilika za podizanje vodstva! Gnezda Čerin je bio na pravom mjestu nakon ubačaja u kazneni prostor, pucao je glavom, ali pokraj vratnice.
85'
Izmjena! Izlazi Kerim Memija, ulazi Agon Elezi.
89'
Izmjena! Izlazi Itsuki Urata, ulazi Ivan Delić.
90'
Žuti karton dobio je Jorge Obregon.
90' Pet minuta nadoknade.
90'+2'
Žuti karton dobio je Ivan Lepinjica.
90'+5'
Žuti karton dobio je Matija Kolarić.
90'+6' Kraj u Rijeci, domaćin odnosi pobjedu 2:1!