HT Prva liga, 8. kolo, 18.10.2020, 15:00 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Mario Zebec (Cestica), Nikola Kečkiš (Virovitica), Marko Stolnik (Varaždin)
0:1(0:1) Šibenik
Emir Sahiti 34'
Šibenik
Susret počinje u 15:00 sati.
1' Već nakon 30 sekundi Hajduk ima čisti zicer. Nakon pogreške Šibenčana, krenuo je napad domaćina, Diamantakos je pronašao Caktaša koji ulazi u 16 metara, ali puca loše u Labrovića.
15' Hajduk očekivano ima inicijativu i bolji je protivnik, Šibenčani su potpuno koncentrirani na obranu svog gola.
17' Krasno dodavanje Bulata iza leđa Hajdukove obrane, Kvesić je dobro prošao i ubacio u sredinu, ali bilo je previsoko i ostalo je bez udarca na gol.
25' Još jedna prilika za goste. Nakon kornera pogriješio je Posavec kojem je ispala lopta, ona dolazi do Pandže koji puca iz okreta, ali u novi korner.
33' Odlično je izbačen u kontru Gyurcso, ali Labrović istrčava i prvi dolazi do lopte, izbija je iz prve i pogađa Mesu te se lopta skoro odbija prema golu gostiju.
34'
GOL! Hajduk - Šibenik 0:1
Mrežu je zatresao Emir Sahiti. Asistent je Yeferson Andres Contreras Villamizar.
34' Šibenčani vode, a tko će kome...! Yeferson je odličnom loptom izbacio Sahitija koji je krenuo prema golu, obrana Hajduka bila je, onako, malo "nonšalantna", kao da nije ozbiljno shvatila prijetnju i Sahiti je to iskoristio te lijepo pogodio u suprotni donji kut.
45' Minuta nadoknade.
45'+2' Kraj prvog dijela, Šibenik vodi 1:0!
46'
Izmjena! Izlazi Mario Čuić, ulazi Jani Atanasov.
46'
Izmjena! Izlazi Yeferson Andres Contreras Villamizar, ulazi Deni Jurić.
49' Opasno prijeti Hajduk preko Mije Caktaša. Odbijena lopta došla je do njega na 18 metara, prošao je čuvara i opalio sa 16 metara, ali visoko preko gola.
51' Trese se vratnica Posavčevog gola! Ampem je bez problema okrenuo sporog Dimitrova, opalio s 15 metara u gornji kut, ali vratnica spašava Splićane.
52' Odmah na drugoj strani odličan udarac Caktaša s 14-15 metara iskosa, opalio je snažno, a Labrović odbio loptu.
61'
Izmjena! Izlazi Jairo de Macedo da Silva, ulazi Mehmet Umut Nayir.
68'
Izmjena! Izlazi Emir Sahiti, ulazi Nikola Rak.
70' Slobodnjak za Hajduk u odličnoj poziciji na 17 metara, zalet je uzeo Adam Gyurcso, prebacio je zid, ali i gol.
73'
Izmjena! Izlazi Adam Gyurcso, ulazi Tonio Teklić.
74'
Izmjena! Izlazi Prince Obeng Ampem, ulazi Todor Todoroski.
75' Šibenik izgleda i dalje jako dobro, ako ćemo usporediti, taktički slično, samo malo čvršće i hrabrije nego što je to bio slučaj u Rijeci u prvom kolu.
80' Traje veliki pritisak Hajduka, Šibenčani se grčevito brane i nadaju nekoj kontri.
81'
Izmjena! Izlazi Mario Ćurić, ulazi Isnik Alimi.
83' Pokušava Hajduk najčešće ubačajima sa strane, ali zasad nema neke velike koristi.
86'
Žuti karton dobio je Marko Bulat.
87' Caktaš glavom prema donjem kutu, ali lagan posao za Labrovića. Prilikom šuta došlo je do sudara glavama s Pandžom i obojici se ukazuje pomoć.
90' Pet minuta nadoknade.
90'+1'
Izmjena! Izlazi David Čolina, ulazi Nihad Mujakić.
90'+5' Tko zna koji već ubačaj u kazneni prostor Šibenčana i ovaj put bilo je najbliže golu, Vušković je zahvatio loptu, ali Labrović spašava.
90'+6' Kraj, Šibenik je šokirao Hajduk!