HT Prva liga, 12. kolo, 21.11.2020, 15:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Duje Strukan, Goran Perica, Hrvoje Radić
Mihael Žaper 89'
2:0(0:0) Dinamo
Dinamo
Susret počinje u 15:00 sati.
1' Započeo je dvoboj na Gradskom vrtu.
1'
Žuti karton dobio je Kevin Theophile-Catherine.
6' Prvu izgledniju priliku na susretu stvorio je Dinamo. Udarac Petkovića ipak završava pored desne domaće vratnice.
15' Domaću prvu priliku zapucao je Majstorović glavom. Lopta je i ovoga puta otišla pored gola.
17' Još jedna poluprilika za Osijek. Ovoga puta glavom je pokušao Mierez.
23' Dinamova obrana novu priliku Miereza čisti blokom.
27'
Žuti karton dobio je Mile Škorić.
28' Najbolja prilika u prvih pola sata igre ona je Dinama. Oršić je s 22, 23 metra pucao malo pored desne vratnice.
33' Gavranović se našao u odličnoj prilici na šest, sedam metara, okrenuo svog vratara, ali Ivušić je pravovremeno izašao na njega i nogom obranio šut. Napadač Dinama ove je sezone ovakve prilike uredno pretvarao u zgoditke.
41' Četiri minute prije kraja prvog poluvremena Dinamo propušta svoju najbolju priliku. Gavranović je dodao za Petkovića koji odlazi previše ukoso, vraća povratnu Jakiću koji zatim iz punog trka puca visoko preko gola.
45'+1'
Žuti karton dobio je Josip Vuković.
45'+1' Osijek i Dinamo na odmor odlaze pri početnih 0:0.
46' Počeo je nastavak susreta u Osijeku.
54'
GOL! Osijek - Dinamo 1:0
Mrežu je zatresao Marin Pilj. Asistent je Ramon Mierez.
54' Osječani vode 1:0! Silva je dobio loptu iz auta i uspio ju je spasiti prije odlaska u gol aut, pronašao je u sredini Miereza koji kratko ostavlja loptu za Pilja, a veznjak Osječana lijepo pogađa u sam suprotni kut s nekih desetak metara.
56'
Žuti karton dobio je Kristijan Jakić.
59'
Žuti karton dobio je Rasmus Lauritsen.
63'
Izmjena! Izlazi Ramon Mierez, ulazi Ante Erceg.
65' Odlična prilika za Dinamo, lopta je došla u 16 metara do Ivanušeca koji odmah gađa u prvi kut, ali Ivušić sjajnom obranom izbacuje u korner.
73' Posljednjih nekoliko minuta podigao se ritam igre na Gradskom vrtu. Dinamo se bacio u napad dok domaćin svoje prilike sada vreba iz kontranapada.
76'
Izmjena! Izlazi Luka Ivanušec, ulazi Iyayi Believe Atiemwen.
77' Stopostotnu priliku za Dinamo propustio je Petković. Udarca Ademija Ivušić brani, lopta odlazi na noge Petkovića kojeg na vrijeme blokira Škorić.
88'
Izmjena! Izlazi Merveil Ndockyt, ulazi Gutieri Tomelin.
89'
GOL! Osijek - Dinamo 2:0
Mrežu je zatresao Mihael Žaper. Asistent je Mario Jurčević.
89' Minutu prije kraja regularnog dijela susreta Osijek povećava prednost. Jurčević je izveo udarac iz kuta, lopta je preletjela Livakovića, a na pola metra od gola glavom je dočekuje Žaper za velikih 2:0.
90' Igra se nadoknada od pet minuta.
90'+4'
Žuti karton dobio je Marin Leovac.
90'+5' Završena je utakmica između Osijeka i Dinama.