HT Prva liga, 12. kolo, 27.01.2021, 15:00 h, Aldo Drosina
Suci: Ivan Vučković (Zagreb), Ivan Mihalj (Velika Gorica), Dejan Vuković (Zagreb)
1:2(1:1) Rijeka
Franko Andrijašević 30', 66' (11m)
Rijeka
Susret počinje u 15:00 sati.
5' Izgledalo je obećavajuće u početku akcije, Gržan je krenuo prema golu, ali brzo ga je Smolčić zatvorio i onda mu uzeo loptu. Da je Gržan prošao, išao bi jedan na jedan s Nevistićem.
15' Zasad se igra uglavnom na sredini terena, Rijeka još nije uspjela uspostaviti neki snažniji pritisak.
18' Serija ubačaja u kazneni prostor Istre 1961 išao je s obje strane, četiri puta lopta je bila upućena prema petercu, ali Riječani nijednom nisu došli pred golom do nje.
24' Ubacio je Štefulj s lijeve strane, pogodio glavu Pavičića koji nije najbolje pucao i lopta je otišla pokraj gola.
30'
GOL! Istra 1961 - Rijeka 0:1
Mrežu je zatresao Franko Andrijašević. Asistent je Luka Capan.
30' Rijeka vodi 1:0! Ubačaj iz kornera glavom je na prvoj vratnici zahvatio Smolčić, lopta je išla u gol aut, no uspio ju je stići Capan i vratiti u peterac gdje dolazi do samog Andrijaševića, a on lakoćom zabija za vodstvo.
32'
Žuti karton dobio je Antonio Ivančić.
38'
GOL! Istra 1961 - Rijeka 1:1
Mrežu je zatresao Josip Špoljarić. Asistent je Šime Gržan.
38' Odmah se vratila Istra u utakmicu! Izborili su se domaćini za loptu na desnoj strani, Gržan je ubacio u sredinu prema Špoljariću koji ostaje sam pred golom i šalje loptu u mrežu.
40'
Žuti karton dobio je Petar Bosančić.
41' Čisti zicer za Andrijaševića! Tomečak ga je pronašao potpuno samog na 7-8 metara, on puca glavom, ali neprecizno i pokraj vratnice.
43'
Izmjena! Izlazi Sergio Gonzalez Teston, ulazi Arona Sane.
45' Kraj prvog dijela.
46'
Izmjena! Izlazi Petar Bosančić, ulazi Rafael Paez Cardona.
46'
Izmjena! Izlazi Stjepan Lončar, ulazi Luka Menalo.
54' Krasne obrane Lučića! Prvo je Pavić izbio sam pred njega, ali mu Lučić brani, odbijenu loptu zahvaća Štefulj, no Lučić još jednom odlično reagira.
58' Kakve šanse za Istru! Hujber je iznenada došao pred Nevistića, pokušao u sredini pronaći Špoljarića, obrana odbija, ali baš do Špoljarića koji iz okreta puca pokraj gola.
59' Kazneni udarac za Rijeku! Srušen je Kulenović.
60' Ipak ništa od penala! Pokazalo se da je Kulenović bio u zaleđu.
62'
Izmjena! Izlazi Sandro Kulenović, ulazi Robert Murić.
65' Kazneni udarac za Rijeku, srušen je Andrijašević!
66'
GOL! 1:2! Najstrožu kaznu realizirao je Franko Andrijašević.
66' Andrijašević ne griješi, Rijeka vodi!
68'
Izmjena! Izlazi Antonio Ivančić, ulazi Gedeon Guzina.
68'
Izmjena! Izlazi Josip Špoljarić, ulazi Gyu-Hyeong Kim.
80'
Izmjena! Izlazi Antonio Perera Calderon, ulazi Dino Halilović.
83'
Crveni, isključujući karton dobio je Hrvoje Smolčić.
83' Isključenje Smolčića, Guzina je pobjegao i išao sam prema golu, a Smolčić ga je srušio kao zadnji igrač. Nije se branič Rijeke uopće bunio.
85'
Izmjena! Izlazi Domagoj Pavičić, ulazi Zoran Arsenić.
90' Sjajna obrana Lučića, Menalo se sjurio prema golu, ali vratar domaćina odlično nogom brani.
90' Šest minuta nadoknade.
90'+7' Kraj, Rijeka odnosi pobjedu 2:1.