Europska liga, nokaut faza, 1/16 finala - uzvratne utakmice, 25.02.2021, 21:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Halil Umut Meler, Mustafa Eyisoy, Cevdet Komurcuoglu (Turska)
Kristoffer Olsson
60'
9
Ari
69'
29
Magomed Sulejmanov
69'
Murad Musaev
Susret počinje u 21:00 sati.
1' Počeo je susret, sretno Dinamo!
1' Odmah opasno u Dinamovih 16 metara Cabella je skoro kaznio pogrešku Ristovskog, tražio je u sredini Claessona, ali Ristovski odbija.
1' Prijeti i Dinamo! Sijevnula je kontra, pucao je Ivanušec s 18 metara, ali vratar odbija u korner.
10' Slobodnjak za Dinamo na nekih 22-23 metra, Oršić je gađao, ali vratar Agkatsev je to pročitao i izboksao.
14' Iz jednog malo labavijeg dodavanja Petkovića na 16 metara Krasnodara izrodila se kontra gostiju, vukao ju je Wanderson, ali dobro je reagirao Jakić i spriječio možda čisti zicer.
19' Odličan pokušaj Ivanušeca, ali Agkatsev brani, lopta je išla nisko prema kutu, no sjajna obrana.
27' Rusi imaju drugačiju taktiku protiv Petkovića nego u Krasnodaru, sada kad god primi loptu idu agresivno i u prekršaj.
28' Ovo je bilo opasno. Lopta je odbijena na rub 16 metara dio Wandersona koji je opalio snažno iz prve, ali srećom u Livakovića koji je dobro zaustavlja.
31'
GOL! Dinamo - Krasnodar 1:0
Mrežu je zatresao Mislav Oršić. Asistent je Kristijan Jakić.
31' Dinamo vodi 1:0!!!! Odlična akcija, Jakić je napravio sjajan posao, donio loptu pred 16 metara, dao je loptu za Petkovića koji odlično vraća Jakiću, uslijedila je asistencija kroz obranu za Oršića koji lakoćom zabija s desetak metara!
33' Majer i Jakić izborili su se za još jednu loptu, uslijedilo je dodavanja prema Ademiju koji u konačnici puca s 20 metara malo preko gola.
42'
Žuti karton dobio je Tonny Vilhena.
45' Dugačka lopta u 16 metara za Jonova koji ostavlja loptu Cabelli, on je u dobroj poziciji, ali nije je dobro zahvatio i puca daleko od gola.
45' Minuta nadoknade.
45'+1' Kraj prvog dijela, Dinamo vodi 1:0!
52' Dinamo jako dobro izgleda i u drugom dijelu, agresivan i pametan, vrlo borben, niz loptu oduzeo je dosad Rusima.
60'
Žuti karton dobio je Lovro Majer.
60'
Izmjena! Izlazi Tonny Vilhena, ulazi Kristoffer Olsson.
68' Malo je nedostajalo da Dinamo dođe do drugog pogotka, Gvardiol je dobio loptu na 15 metara, opalio u bliži kut, vratar odbija u korner.
69'
Izmjena! Izlazi Lovro Majer, ulazi Josip Mišić.
69'
Izmjena! Izlazi Igor Smolnikov, ulazi Ari.
69'
Izmjena! Izlazi Jurij Gazinskij, ulazi Magomed Sulejmanov.
79' Kristijan Jakić je dobio loptu na 25 metara, mogao je doati Ivanušecu, ipak je uzeo taj šut i nije bio precizan.
80' Odlična lopta za Oršića u 16 metara, lomio je čuvara i onda petom ostavio loptu za Gvardiola kojeg su u posljednji trenurak blokirali.
83' Dosta su kombinirali Rusi, na kraju je Sulejmanov pucao izvana neprecizno.
83'
Izmjena! Izlazi Luka Ivanušec, ulazi Iyayi Believe Atiemwen.
87'
Izmjena! Izlazi Bruno Petković, ulazi Mario Gavranović.
90' Tri minute do službenog prolaska Dinama u osminu finala!