HT Prva liga, 23. kolo, 27.02.2021, 17:30 h, Rujevica
Suci: Damir Batinić (Osijek), Kruno Šarić (Županja), Marjan Tomas (Vladislavci)
0:1(0:0) Hajduk
Mehmet Umut Nayir 72'
Hajduk
Susret počinje u 17:30 sati.
1' Počela je utakmica.
1' Već u prvoj minuti zicer za Hajduk! Livaja je sjajno proigrao Umuta koji bježi obrani i dolazi pred Nevistića, Umut ga prebacuje, ali prebacuje i gredu.
11'
Žuti karton dobio je Sterling Yateke.
20' Dinamičan dvoboj, ali nakon one sjajne prilike za Umuta, nije bilo konkretnih situacija za postizanje pogodaka. Dosta jak vjetar je i na Rujevici što sigurno ne olakšava igračima.
28' Solidan pokušaj Riječana, Lončar je opalio s nekih 18 metara, ali lopta je išla ravnpo u Kalinića.
32' Slobodnjak za Hajduk na 20 metara, loptu je uzeo Tonio Teklić, ali pucao je jako loše, dosta iznad gola.
41' Dosta neugodan ubačaj Lončara iz kornera, Kalinić je uspio odbiti loptu koju je vjetar nosio u gol.
42' Lopta je završila u mreži Nevistića, ali dosuđen je prekršaj nad vratarom Rijeke. Nije Nevistić dobro reagirao na ubačenu loptu iskosa, ona mu je ispala i došla do Umuta koji zabija, ali Livaja je spriječio Nestića da krene po loptu.
45' Minuta nadoknade. Na travi je Velkovski koji ne izgleda kao da će nastaviti susret.
45'+1' Kraj prvog poluvremena, 0:0.
46'
Izmjena! Izlazi Darko Velkovski, ulazi Niko Galešić.
50' Odlična akcija Rijeke, Štefulj je s lijeve strane sjajno centrirao, točno na glavu Yatekea koji ipoak nije pucao dovoljno opasno, išlo je u Kalinića.
55'
Izmjena! Izlazi Tonio Teklić, ulazi Alexander Kačaniklić.
55'
Izmjena! Izlazi Darko Nejašmić, ulazi Stanko Jurić.
60'
Izmjena! Izlazi Adam Gnezda Čerin, ulazi Robert Murić.
61' Odlična obrana Nevistića, Kačaniklić je opalio iskosa sa 6-7 metara, ali riječki vratar jako dobro je postavljen.
64' Malo se otvorila utakmica i sve je zanimljivije, sada je Murić opalio s ruba kaznenog prostora, za malo previsoko.
72'
GOL! Rijeka - Hajduk 0:1
Mrežu je zatresao Mehmet Umut Nayir. Asistent je Marko Livaja.
72' Hajduk vodi 1:0, zasluženo! Bio je opasniji i ostavio bolji umjetnički dojam, a do pogotka za vodstvo stigao je nakon krasne akcije. Kombinirali su Kačaniklić i Livaja, Livaja je povukao loptu, fantastično je gurnuo za Umuta koji dolazi sam pred Nevistića i mirno zabija!
73'
Izmjena! Izlazi Sterling Yateke, ulazi Josip Drmić.
73'
Izmjena! Izlazi Robert Mudražija, ulazi Ivan Lepinjica.
81'
Izmjena! Izlazi Marko Livaja, ulazi Jani Atanasov.
81'
Izmjena! Izlazi Darko Todorović, ulazi Marin Jakoliš.
90' Tri minute nadoknade, Rijeka napada, ali nez opasnosti.
90'+1' Murić je zaprijetio, opalio je s 18 metara u donji kut, Kalinić brani.
90'+4' Kazneni udarac za Rijeku, pregledava se VAR.
90'+6' Andrijašević je pucao penal, ali Kalinić brani!
90'+6' Kraj i pobjeda Hajduka!