HT Prva liga, 24. kolo, 05.03.2021, 18:00 h, Aldo Drosina
Suci: Dario Bel, Marjan Tomas, Ivan Janić
Emir Sahiti 44'
Marko Bulat 75'
Šibenik
Susret počinje u 18:00 sati.
10' Igra se dinamično, ali bez bvećih prilika, tek jedan neprecizan pokušaj domaćina.
18' Zanimljiva prilika za Istru, Gonzaletz je povukao po lijevoj strani, u sredini su bili Bande i Hara, on je pronašao Bandea koji s ruba kaznenog prostora puca u vratara.
25'
Žuti karton dobio je Todor Todoroski.
37' Najopasnija situacija u dosadašnjem dijelu susreta, nakon ubačaja s lijeve strane, lopta se odbila do Mese koji pogađa u blok.
41' Brz napad Istre, lopta je na lijevoj strani došla do Gržana koji se namješta na udarac, ali puca jako neprecizno.
41'
Žuti karton dobio je Emir Sahiti.
44' Šibenik vodi 1:0! Istra je izgubila loptu na svojoj polovici, Rak je sjajno izbacio u prostor Sahitija koji dolazi pred vratara i lakoćom zabija.
44'
GOL! Istra 1961 - Šibenik 0:1
Mrežu je zatresao Emir Sahiti. Asistent je Nikola Rak.
45' Minuta nadoknade.
45'+1' Kraj prvog poluvremena.
46' Dvije izmjene povući će Danijel Jumić, Matej Vuk i Antonio Ivančić logična su rješenja.
46'
Izmjena! Izlazi Sergio Gonzalez Teston, ulazi Antonio Ivančić.
46'
Izmjena! Izlazi Josip Špoljarić, ulazi Matej Vuk.
53' Kazneni udarac za Istru!
54' Bilić je u 16 metara napravio prekršaj, uslijedila je ikratka VAR provjera, ostaje penal!
55'
GOL! 1:1! Najstrožu kaznu realizirao je Šime Gržan.
55' Gržan je precizan, vara Labrovića i pogađa za 1:1!
57'
GOL! Istra 1961 - Šibenik 2:1
Mrežu je zatresao Antonio Ivančić. Asistent je Taichi Hara.
57' Ekspresan preokret! Gržan je ubacio s lijeve strane na drugu vratnicu gdje je sam Hara, on glavom šalje loptu u sredinu, a tamo Ivančić pogađa praznu mrežu.
60'
Izmjena! Izlazi Ignacio Bailone, ulazi Isnik Alimi.
60'
Izmjena! Izlazi Nikola Rak, ulazi Martin Pajić.
63'
GOL! Istra 1961 - Šibenik 3:1
Mrežu je zatresao Taichi Hara.
63' Istra vodi 3:1! Loša reakcija obrane Šibenika, loptta je došla do Hare nakon ubačaja s desne strane, on ju je primirio, nitko nije konkretnije izašao niti u čvrsti blok i Hara s desetak metara zabija za 3:1!
68'
Izmjena! Izlazi Karlo Bilić, ulazi Alvaro Martin de Frias.
68'
Izmjena! Izlazi Todor Todoroski, ulazi Suad Sahiti.
75'
GOL! Istra 1961 - Šibenik 3:2
Mrežu je zatresao Marko Bulat. Asistent je Emir Sahiti.
75' Šibenik smanjuje! Suad Sahiti je spasio loptu da ne odu van terena, pronašao je brata Emira koji vidi nečuvanog Marka Bulata na 17 metara, a on krasnim udarcem zabija za 3:2.
83'
Izmjena! Izlazi Taichi Hara, ulazi Gedeon Guzina.
88'
Izmjena! Izlazi Mario Ćurić, ulazi Ivica Batarelo.
88'
Izmjena! Izlazi Slavko Blagojević, ulazi Stefan Lončar.
90' Četiri minute nadoknade.
90'+2'
Izmjena! Izlazi Boureima Hassane Bande, ulazi Antonio Perera Calderon.
90'+3' Bel provjerava s VAR-om potencijalni penal za Istru nakon čvršćih dvoboja Galilee u 16 metara. Nema kaznenog udarca.
90'+5' Kraj, Istra odnosi pobjedu!