Hrvatski kup, Četvrtfinale, 16.03.2021, 18:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Dario Bel (Osijek), Marjan Tomas (Vladislavci), Kruno Šarić (Županja)
Sylvanus Nimely 89'
3:0(1:0) Hajduk
Hajduk
Susret počinje u 18:00 sati.
2' Goričani su odmah zaprijetili, Špikić je ubacio s desne strane, Matar nije stigao do lopte, zatim niti Kalik, a bili su u odličnim pozicijama.
7'
Žuti karton dobio je Anthony Kalik.
9'
GOL! Gorica - Hajduk 1:0
Mrežu je zatresao Kristijan Lovrić. Asistent je Anthony Kalik.
9' Fantastičan je pogodak postigao najbolji strijelac domaćina Kristijan Lovrić. Na dodavanje Kalika ušao je u kazneni prostor, povukao prema sredini i opalio u suprotan gornji kut.
13' Kalinić je spasio sada ispred Matara, istrčao je daleko van svog gola i taman pred Senegalcem pokupio loptu.
21'
Žuti karton dobio je Stefan Simić.
39' Igra se uglavnom između dva kaznena prostora, dosta čvrsto i beskompromisno. Goričani su sada imali napad tri na dva, moglo je biti vrlo opasno, ali Mujakić je izbio ispred Matara u zadnji trenutak.
45' Minuta nadoknade.
45'+1' Kraj prvog dijela, Lovrićev gol radi razliku.
46'
Izmjena! Izlazi Anthony Kalik, ulazi Sylvanus Nimely.
50' Dobra situacija za Hajduk, slobodnjak za Atanasova na 18 metara. Makedonac je dobro pucao, ali Banić je bio spreman.
56' Odlična reakcija Kalinića! Nakon ubačaja iz kuta lopta je došla na drugu vratnicu za Suka koji gađa u prvi kut, ali vratar Splićana nogom odbija.
58'
Žuti karton dobio je Matthew Steenvoorden.
60' Lopta je završila u mreži Gorice, ali Bel opravdano nije priznao pogodak Dolčeka zbog zaleđa Livaje u začetku akcije.
61'
Izmjena! Izlazi Matthew Steenvoorden, ulazi Nasiru Moro.
66'
Izmjena! Izlazi Ivan Dolček, ulazi Marin Jakoliš.
71'
Izmjena! Izlazi Dario Špikić, ulazi Matija Dvorneković.
77'
Izmjena! Izlazi Stefan Simić, ulazi Stanko Jurić.
78' Livaja je zaprijetio, izborio se za udarac s nekih 12 metara, ali pucao je neprecizno.
81'
Izmjena! Izlazi Hrvoje Babec, ulazi Jurica Pršir.
82'
GOL! Gorica - Hajduk 2:0
Mrežu je zatresao Kristijan Lovrić. Asistent je Sylvanus Nimely.
82' 2:0 Gorica! Nimely je proslijedio loptu za Lovrića koji odmah puca s 18 metara i pogađa u donji kut!
86'
Izmjena! Izlazi Jairo de Macedo da Silva, ulazi Stipe Biuk.
89'
GOL! Gorica - Hajduk 3:0
Mrežu je zatresao Sylvanus Nimely.
89' Hajduk je pred porazom, Nimely je prošetao kroz obranu Hajduka i onda pogodio bliži kut i doveo Goricu na rub polufinala!
90'+4' Kraj, Gorica prolazi u polufinale!