SP 2022., kvalifikacije, skupina H, 3. kolo, 30.03.2021, 20:45 h, Rijeka, Rujevica
Kyrian Nwoko
46'
8
Jake Grech
62'
22
Zach Muscat
67'
15
Juan Carlos Corbolan
67'
20
Luke Gambin
82'
Devis Mangia
Susret počinje u 20:45 sati.
2' Dobar početak Hrvatske, već u drugoj minuti Badelj je proigrao Vlašića koji puca s 12-13 metara, malo pokraj vratnice.
7' Pritisak Hrvatske traje, Malta ne izlazi sa svoje polovice.
12' Zasad samo jedna značajnija prilika za Hrvatsku i to ona Vlašićeva sa starta susreta, unatoč ogromnoj dominaciji.
14' Lopta sjeda na gredu! Nabačena lopta na drugu vratnicu gdje je najviši u skoku Pašalić koji glavom gađa suprotni kut, ali lopta pada na gredu.
19' Čisti kazneni udarac nije dosuđen za Maltu. Pisani je pokušao progurati loptu pokraj Juranovića koji je odnosi rukom, a švicarski sudac to nije vidio.
22' Prilika za Hrvatsku, lopta u 16 metara za Oršića koji je bio u solidnoj poziciji, dvojica Maltežana su ga zatvarala, a on je pokušao poslati loptu u suprotni kut, no nije pogodio.
32' Vlašić je sjajno prošao u 16 metara s desne strane, odlično je ubacio u peterac, ali tamo nije bilo nikog da ugura loptu u mrežu.
45' Minuta nadoknade.
45'+1' Kraj prvog dijela, 0:0.
46'
Izmjena! Izlazi Alexander Satariano, ulazi Kyrian Nwoko.
47' Možda i najbolja prilika za Hrvatsku dosad. Juranović je proigrao Vlašića koji puca s deset metara, ravno u vratara Bonella.
50' Još jedna odlična situacija, Juranović je dubokom loptom proigrao Oršića koji je pokušao prebaciti vratara, ali Bonello je oprezan.
54'
Izmjena! Izlazi Milan Badelj, ulazi Luka Modrić.
54'
Izmjena! Izlazi Mario Pašalić, ulazi Ivan Perišić.
54'
Izmjena! Izlazi Ante Budimir, ulazi Josip Brekalo.
58'
Izmjena! Izlazi Dario Melnjak, ulazi Borna Barišić.
62'
GOL! Hrvatska - Malta 1:0
Mrežu je zatresao Ivan Perišić. Asistent je Borna Barišić.
62'
Izmjena! Izlazi Steve Pisani, ulazi Jake Grech.
62' Napokon!Igrači koji su nedavno ušli u igru probili su Maltu. U 62. minuti Barišić je ubacio s lijeve strane, vrlo precizno za natrčalog Perišića koji pogađa s peterca.
64' Vlašić odbijenu loptu zahvaća iz poluvoleja i s nekih 12-13 metara puca pokraj gola.
67'
Izmjena! Izlazi Steve Borg, ulazi Zach Muscat.
67'
Izmjena! Izlazi Joseph Mbong, ulazi Juan Carlos Corbolan.
75' Kazneni udarac za Hrvatsku zbog igranja rukom.
76'
GOL! 2:0! Najstrožu kaznu realizirao je Luka Modrić.
76' Modrić rutinski šalje loptu u jedan, a vratara u drugi kut.
78'
Izmjena! Izlazi Mislav Oršić, ulazi Kristijan Lovrić.
82'
Izmjena! Izlazi Bjorn Kristensen, ulazi Luke Gambin.
90'
GOL! Hrvatska - Malta 3:0
Mrežu je zatresao Josip Brekalo. Asistent je Ivan Perišić.
90' Hrvatska vodi 3:0! Perišić je u kontri proigrao Brekala koji mirno zabija.
90' Tri minute nadoknade.
90'+2'
Žuti karton dobio je Nikola Vlašić.
90'+4' Kraj, Hrvatska odnosi pobjedu!