Europska liga, nokaut faza, Četvrtfinale - prve utakmice, 08.04.2021, 21:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Daniel Siebert, Jan Seidel, Rafael Foltyn (Njemačka)
Paco Alcacer
46'
23
Moi Gomez
69'
20
Ruben Pena
86'

Unai Emery
Susret počinje u 21:00 sati.
1' Počeo je susret, sretno Dinamo!
4' Villarreal očekivano ima veći posjed, a kada izgubi loptu, odmah pritišće i traži vraćanje posjeda na svoju stranu.
7' Prva opasnost, a sve je krenulo iz izgubljene lopte. Na 40 metara od svog gola Atiemwen je izgubio loptu, Villarreal je brzo ušao u 16 metara, a Pedraza je iskosa pucao u Livakovića.
10' Malo je nedostajalo! Majer je opalio s 20 metara, lopta se odbila od Albiola, a Rulli krajnjim naporom odbio u korner!
12' Još jedna dobra prilika! Oršić je ubacio iz kornera na drugu vratnicu prema Theophile-Catherinu koji puca glavom malo pokraj vratnice!
18' Dinamova obrana zasad jako dobro stoji, prvi put je ispala sada kada je progurana lopta na lijevu stranu do Pedraze koji je imao puno prostora u 16 metara, ali Livaković sjajno reagira.
24' Dosta čista situacija za Villarreal, ali loša završnica. S lijeve strane lopta je odlično ubačena za Chukwuezea koji s desetak metara puca glavom pokraj gola.
26' Oršić šalje loptu u mrežu nakon dobre kontre s Atiemwenom, ali gol nije priznat zbog zaleđa.
31' Još jedna odlična reakcija Livakovića, gurnuta je lopta prema Morenu u 16 metara, ali Livaković mu u zadnji čas odnosi s noge.
33' Krasna situacija za Oršića, ali ovaj put mu nije sjela lopta. Jako dobra akcija Dinama, Oršić je dobio loptu na 18 metara, izbacio jednog igrača, ostao sam, ali pucao visoko preko gola.
42' Kazneni udarac za Villarreal. Theophile-Catherine igrao je rukom.
44'
GOL! 0:1! Najstrožu kaznu realizirao je Gerard Moreno.
44' Moreno je prevario Livakovića, Dinamov vratar otišao je u jednu stranu, a Moreno poslao loptu u drugu.
45' Dvije minute nadoknade.
45'+2' Kraj prvog poluvremena, Villarreal vodi 1:0.
46'
Izmjena! Izlazi Carlos Bacca, ulazi Paco Alcacer.
49' Pritisak Villarreala u početku drugog poluvremena, ali nekoliko pokušaja završilo je u bloku.
52' Prilika za Dinamo, Atiemwen je ubacivao nisku loptu u sredinu, ali Rulli je to dobro pratio i odnio loptu.
54' Dobro je Ivanušec gurnuo loptu za Ristovskog na desnoj strani kaznenog prostora, on pšrolazi jednog igrača, ali onda upućuje nešto između ubačaja i udarca u sredinu, Rulli to brani.
56' Krasna solo akcija Gvardiola i pokušaj s nekih 16 metara, snažno i precizno, ali Rulli odlično brani.
61'
Izmjena! Izlazi Iyayi Believe Atiemwen, ulazi Lirim Kastrati.
61'
Izmjena! Izlazi Kristijan Jakić, ulazi Bruno Petković.
61' Ide Krznar u rizik i uvodi Petkovića iako je više puta naglašeno kolika je opasnost od teže ozljede ramena.
65' Velika prilika za Villarreal. Malo više prostora za Španjolce u napadu, Moreno je gurnuo u prostor za Alcacera koji iskosa gađa suprotni kut i ne pogađa.
67' Dobra akcija Dinama! Oršić je ubacio na drugu vratnicu za Petkovića koji spušta loptu natrčalom Ristovskom, ali njegov udarac odlazi od bloka u korner.
69'
Izmjena! Izlazi Samuel Chukwueze, ulazi Moi Gomez.
70' Predaleko stoje Dinamovi igrači u zadnjih 15-20 minuta, Trigueros je sada imao dosta prostora, povukao loptu i došao na nekih 20 metara, snažno opalio, ali Livaković čupa ispod grede.
71'
Izmjena! Izlazi Joško Gvardiol, ulazi Marin Leovac.
76'
Žuti karton dobio je Gerard Moreno.
82'
Izmjena! Izlazi Lovro Majer, ulazi Bartol Franjić.
82'
Izmjena! Izlazi Mislav Oršić, ulazi Marko Tolić.
86'
Izmjena! Izlazi Manu Trigueros, ulazi Ruben Pena.
88' Dinamo je pomaknuo zadnju liniju više prema sredini zuadnjih 15-ak minuta i više riskira, ali zato i svaki posjed Villarreala izgleda sve opasnije.
90' Tri minute nadoknade.
90'+3' Kraj, Villarreal odnosi pobjedu 1:0.