Europska liga, nokaut faza, Četvrtfinale - uzvrati, 15.04.2021, 21:00 h, El Madrigal
Moi Gomez
62'
19
Francis Coquelin
85'
18
Alberto Moreno
90'
20
Ruben Pena
90'
32
Alex Baena
90'
Susret počinje u 21:00 sati.
1' Počeo je susret, sretno Dinamo!
5' Pritisak Villarreala od početka susreta, Modri pokušavaju odmaknuti Španjolce od svog gola, ali dobrom i brzom kombinatorikom Villarreal ostaje na polovici Dinama.
10' Vrlo ozbiljan i kvalitetan ulazak Villarreala u utakmicu, potpuno se nametnuo, no Dinamova obrana zasad dobro reagira i Livaković još nije imao posla.
11' Prvi pokušaj Dinama, Oršić je ulazio s lijeve strane prema sredini, onako kako i običava, pucao je s 22-23 metra, ali preslabo za Rullija koji je dobro postavljen.
18' Dinamo je uspostavio ravnotežu, izdržao je taj prvi pritisak Villarreala i približio igru sredini terena.
25' Vratnica Villarreala! Trajao je pritisak domaćina, lopta se odbijala u 16 metara i onda došla do Chukwuezea koji je snažno opalio iz prve s nekih desetak metara malo iskosa i zatresao vratnicu.
29' Krasan potez Petkovića i odličan ubačaj na drugu vratnicu s desne strane, natrčao je Oršić, ali nije dobro zahvatio loptu te ju je poslao dosta od gola.
36' Villarreal je došao do pogotka, ali srećom dosuđeno je zaleđe. Fantastična lopta Morena u prostor za Chukwuezea, on daje u sredinu za Alcacera koji šalje loptu u praznu mrežu. Još se pregledava VAR snimka.
36'
GOL! Villarreal - Dinamo 1:0
Mrežu je zatresao Paco Alcacer.
36' Iako se činilo da nema uopće dvojbe o zaleđu Chukwuezea, VAR kaže gol treba priznati. Vrlo vrlo dvojbena situacija.
40'
Žuti karton dobio je Kristijan Jakić.
42' Ostaje onaj gorak dojam, u Zagrebu dvije sumnjive situacije, Dinamu nije dosuđen kazneni udarac, a Villarrealu je. Ovdje sada pogodak koji je u najmanju ruku sumnjiv.
43'
GOL! Villarreal - Dinamo 2:0
Mrežu je zatresao Gerard Moreno.
43' Pala je koncentracija i Villarreal dolazi i do drugog gola. Lopta je u 16 metara došla do Morena koji se izborio za prostor i onda rutinski zabio.
45' Minuta nadoknade.
45'+1' Kraj prvog poluvremena.
49' Najveća prilika za Dinamo! Majer je ukrao loptu i krenuo sam prema Rulliju, pokušao je progurati loptu pokraj njega, ali argentinski vratar sjajno reagira.
52' Još jedan dobar pokušaj Dinama, dobro su Modri odigravali pred kaznenim prostorom, na kraju je Gvardiol petom ostavio za Oršića koji opasno gađa suprotni donji kut i za malo je neprecizan.
59' U posljednjim minutama Villarreal je kreirao nekoliko vrlo opasnih situacija, ova posljednja bila je najopasnija, Chukwueze je pucao prema praznim vratima, ali Lauritsen je spasio.
60'
Žuti karton dobio je Manu Trigueros.
62'
Izmjena! Izlazi Lovro Majer, ulazi Bartol Franjić.
62'
Izmjena! Izlazi Stefan Ristovski, ulazi Petar Stojanović.
62'
Izmjena! Izlazi Manu Trigueros, ulazi Moi Gomez.
64' Zicer za Dinamo! Gvardiol je povukao napad, gurnuo je u prostor za Oršića koji dolazi iskosa sam pred Reullija, ali puca pokraj gola!
65' Briljantna obrana Livakovića! Moreno je pucao iz čiste situacije s desetak metara, Livaković je bio na krivoj nozi, ali je fantastično, instinktno obranio!
74'
GOL! Villarreal - Dinamo 2:1
Mrežu je zatresao Mislav Oršić. Asistent je Bruno Petković.
74' Dinamo je zaslužio pogodak! Ademi je odlično dao loptu za Oršića koji je ušao u 16 metara, odigrao dupli pas s Petkovićem koji ga pronalazi krasno petom, a Oršić iskosa zabija za 2:1!
76' Vratnica! Još jednom Chukwueze, pucao je s 13-14 metara u donji kut i pogodio stativu.
76'
Izmjena! Izlazi Luka Ivanušec, ulazi Iyayi Believe Atiemwen.
81' Još jednom Moreno dokazuje kakav pregled igre ima, sjajno je proigrao Chukwuezea koji gađa, ali Livaković i ovo brani.
82'
Izmjena! Izlazi Arijan Ademi, ulazi Josip Mišić.
82'
Izmjena! Izlazi Kevin Theophile-Catherine, ulazi Dino Perić.
85'
Izmjena! Izlazi Dani Parejo, ulazi Francis Coquelin.
88' Slobodnjak za Dinamo na 17 metara u idealnoj poziciji, opalio je Oršić, ali nije dobro zahvatio loptu, otišla je visoko preko gola.
90'
Izmjena! Izlazi Alfonso Pedraza, ulazi Alberto Moreno.
90'
Izmjena! Izlazi Samuel Chukwueze, ulazi Ruben Pena.
90'
Izmjena! Izlazi Paco Alcacer, ulazi Alex Baena.
90' Tri minute nadoknade.