Liga prvaka, nokaut faza, Polufinale - uzvrati, 05.05.2021, 21:00 h, Stamford Bridge
Christian Pulišić
67'
24
Reece James
88'
22
Hakim Ziyech
88'
18
Olivier Giroud
90'+3'
Fede Valverde
63'
11
Marco Asensio
63'
25
Rodrygo
76'
24
Mariano Diaz
89'
Zinedine Zidane
Susret počinje u 21:00 sati.
8' Vinicius je izgubio loptu u svojoj polovici, prema golu se sjurio Werner, ali odlično je blokiran od strane obrane gostiju i nije došao do prilike za šut.
12' Rudiger je iznenada opalio s više od 30 metara, vrlo snažan udarac, ali Courtois je uspio nekako odbiti loptu.
14'
Žuti karton dobio je Jorginho.
17' Luka Modrić povukao je loptu, došao pred kazneni prostor i opalio sa 17 metara, ali Mendy je bio dobro postavljen.
18' Dobra, brza akcija Chelseaja, Chilwell je ubacio u sredinu, Werner je zabio, ali gol opravdano nije priznat zbog zaleđa.
26' Velika obrana Mendyja! Sjajno je opalio s ruba kaznenog prostora Benzema, lopta je išla prema donjem kutu, ali Mendy je fantastično obranio.
28'
GOL! Chelsea - Real Madrid 1:0
Mrežu je zatresao Timo Werner.
28' Chelsea vodi 1:0! Havertz je dobio loptu u 16 metara, lijepo je lobovao Courtoisa, ali lopta sjeda na gredu, odbija se u zrak te ju je dočekao Timo Werner koji je doslovno s pola metra po sredini gola glavom šalje u mrežu.
37'
Žuti karton dobio je Sergio Ramos.
45' Kraj prvog dijela, Chelsea vodi 1:0.
54' Odlična akcija Chelseaja i Mount u sjajnoj poziciji pred Courtoisom, ali nije dobro pucao i poslao je loptu preko gola.
60' Kai Havertz ima još jednu sjajnu priliku. Još jednom je došao sam pred Courtoisa, ali vratar Reala ponovno spašava svoju momčad.
62'
Žuti karton dobio je Nacho.
63'
Izmjena! Izlazi Ferland Mendy, ulazi Fede Valverde.
63'
Izmjena! Izlazi Vinicius Junior, ulazi Marco Asensio.
67'
Izmjena! Izlazi Timo Werner, ulazi Christian Pulišić.
72'
Žuti karton dobio je Toni Kroos.
73' Ovo je bilo jako opasno. Odličan ubačaj iz kornera na peterac, u naletu je bio Thiago Silva koji je samo okrznuo loptu glavom i ona prolazi pokraj vratnice.
76'
Izmjena! Izlazi Casemiro, ulazi Rodrygo.
81' Real Madrid je na izlaznim vratima i treba pod hitno pogodak, ali Chelsea je bolji i izgleda opasnije i dalje.
85'
GOL! Chelsea - Real Madrid 2:0
Mrežu je zatresao Mason Mount.
85' Chelsea ide prema finalu! Sjajan posao odradio je Kante koji je presjekao dodavanje, kada je došao do 16 metara gurnuo je loptu Pulišiću, a on s odgodom pronalazi u sredini Mounta za povećanje vodstva!
88'
Žuti karton dobio je Mason Mount.
88'
Izmjena! Izlazi Cesar Azpilicueta, ulazi Reece James.
88'
Izmjena! Izlazi Mason Mount, ulazi Hakim Ziyech.
89'
Izmjena! Izlazi Eden Hazard, ulazi Mariano Diaz.
90'
Žuti karton dobio je Fede Valverde.
90' Četiri minute nade za Real.
90'+3'
Izmjena! Izlazi Kai Havertz, ulazi Olivier Giroud.
90'+5' Chelsea je u finalu Lige prvaka!