Federico Bernardeschi
86'
Roberto Mancini
Susret počinje u 21:00 sati.
1' Počeo je susret, počelo je Europsko prvenstvo!
3' Bilježimo i prvu priliku na ovom Euru, Berardi je dobro uhvatio jednu loptu koja se činila meuhvatljivom, vratio je pred gol gdje je bio Immobile, ali on skreće loptu pokraj vratnice.
10' Bolji su Talijani u početku, što je i očekivano. Imaju inicijativu, imaju i onu dobru priliku Immobilea, ali pogodaka još nema.
17' Evo prave prilike! Kružili su Talijani i tražili priliku za ubačaj, nisu uspjeli, ali u jednom trenutku obrana Turaka je malo zaspala, dovoljno da Insigne uđe u 16 metara, dobro primi loptu, ali jako loše gađa u suprotni kut.
20' Zapisat ćemo ovaj pokušaj Bonuccija s dobrih 30+ metara, ali bilo je opasnije za kameru nego za Cakira.
21' Pobunili su se Talijani, Immobile je opalio izvana, lopta je pogodila u sredini Soyüncüa, Talijani su tražili penal, ali nije bilo elemenata.
22' Nakon kornera velika pogreška Demirala koji je potpuno krivo procijenio loptu, ona dolazi do Chiellinija, slijedi pokušaj glavom i odlična obrana Cakira.
24' Od Turaka još nismo vidjeli ništa. Tek neko poluuzbuđenje kada je Yilmaz pobjegao i u sredini tražio nekog od suigrača, ali bilo je neprecizno i bezopasno. Inače Turci uopće rijetko prelaze preko centra.
29' Još jedan pokušaj Talijana izvana, Nicolo Barella je opalio s 20 metara, namjestio se, imao prostora i vremena i pucao visoko preko gola.
33' Bilježi se novi promašaj Talijana, Berardi nabacuje s lijeve strane, loptza je išla na glavu Immobilea, možda malo previše unazad i nije imao dobru ravnotežu te puca pokraj gola.
35' Nema ih nigdje i onda skoro zicer! Lopta ponovno za Buraka Yilmaza koji dobiva loptu na lijevu stranu, ubacuje pred gol gdje dolazi Tufan, ali prije njega Donnarumma odbija loptu.
37' Insigne je najpoduzetniji i najopasniji Talijan, sada je pucao s 18 metara, dosta dobro je gađao, možda je lopta trebala biti malo snažnija, ovako je dobro Cakir to obranio.
39' Pucaju Talijani iz svih pozicija, Berardi je malo ambiciozno opalio s 25 metara, slično onom pokušaju Barelle, preko gola.
43' Sakrili su Talijani Turcima loptu u potpunosti, dobro su iskombinirali za Immobilea koji je dobio loptu u noge na 15 metara, okrenuo se i pucao snažno i prizemno, ali u Cakira.
45' VAR provjera nakon što je Celika pogodila lopta u ruku u 16 metara, ali nema penala. Ovo je doslovno ista situacija kao što ju je imao Dinamo protiv Villarreala u Maksimiru pa je sviran kazneni udarac nakon VAR provjere. Tada je Moreno pogodio u ruku Theophilea.
45'+1' Kraj prvog dijela, 0:0, Italija puno bolja.
46'
Izmjena! Izlazi Yusuf Yazici, ulazi Cengiz Ünder.
46'
Izmjena! Izlazi Alessandro Florenzi, ulazi Giovanni Di Lorenzo.
51' Sijevnula je kontra Turaka, Cengiz Ünder je pobjegao, ušao u 16 metara i pucao, ali Spinazzola je uspio blokirati.
53'
GOL! Turska - Italija 0:1
U vlastitu mrežu loptu je pospremio Merih Demiral.
53' Italija vodi 1:0!!!!! Apsolutno zasluženo! Barella je odradio dobar posao, ubacio je s desne strane, oštra lopta u peterac pogađa Demirala koji nesopretno reagira i prsima je šalje u svoju mrežu.
55' Nova prilika za Talijane! Spinazzola je s lijeve stramne iskosa opasno opalio, ali najbolji Turčin večeras, Ugurcan Cakir, brani njegov pokušaj.
58' Turci su sada već malo pogubljeni, raspale su se linije i Italije je sve opasnija. Locatelli je sada jako dobro pucao izvana, ali Cakir još jednom sjajno brani.
64'
Izmjena! Izlazi Ozan Tufan, ulazi Kaan Ayhan.
64'
Izmjena! Izlazi Okay Yokuslu, ulazi Irfan Kahveci.
66'
GOL! Turska - Italija 0:2
Mrežu je zatresao Ciro Immobile.
66' 2:0 Italija!!!!! Jopš jednom - potpuno zasluženo! Ne može Cakir sve obraniti, na streljani je, obrana Turaka pušta na sve strane. Spinazzola je još jednom s lijeve strane stvorio probleme i odlično pucao, Cakir je sjajno obranio težak udarac, lopta se odbila do Immobilea, a on mirno zabija.
72' Gušt je gledati Mancinijevu Italiju, igra jako pametno i učinkovito, zadnji poraz upisala je 2018. godine kod Portugala u Ligi nacija. Od onda 22 pobjede i pet remija, strašan učinak.
73'
Izmjena! Izlazi Manuel Locatelli, ulazi Bryan Cristante.
75' Sve što su Turci napravili prema naprijed išlo je isključivo preko ili od Ündera koji je pokazao daleko više od potpuno nevidljivog Bradarićevog suigrača Yazicija.
76'
Izmjena! Izlazi Kenan Karaman, ulazi Halil Dervisoglu.
79'
GOL! Turska - Italija 0:3
Mrežu je zatresao Lorenzo Insigne.
79' E sada je Cakir zakuhao! Dosad je odrađivao odličan posao, a onda je potpuno krivo dodao, to dodavanje je presječeno na 25 metara, lopta je u konačnici u 16 metara došla do Insignea koji lijepo zabija.
81'
Izmjena! Izlazi Ciro Immobile, ulazi Andrea Belotti.
81'
Izmjena! Izlazi Lorenzo Insigne, ulazi Federico Chiesa.
85' Uuuuuuu, ovo je bilo ružno, Meras je u skoku čepovima opalio točno po mišiću Berardija, jako bolno.
86'
Izmjena! Izlazi Domenico Berardi, ulazi Federico Bernardeschi.
88'
Žuti karton dobio je Caglar Söyüncü.
88' Nema tu više neke velike igre, jedva čekaju kraj jedni i drugi, Turci da prekinu muku i okrenu se onima s kojima igraju, a Talijani da ipak malo ovo proslave.
90'
Žuti karton dobio je Halil Dervisoglu.
90' Tri minute nadoknade.
90'+2' Najbolja šansa za Turke u 92. minuti, lopta za Yilmaza u 16 metara, ali spašava Chiellini.
90'+4' Kraj, Italija odnosi glatku i zasluženu pobjedu!