Djibril Sow
84'
Vladimir Petković
Susret počinje u 21:00 sati.
6' Prva situacija koja je na nešto mirisala, Insigne je ubacio loptu na Locatellija koji glavom pokušava vratiti pred gol za Immobilea, ali on ne dolazi do lopte.
11' Sjajna prilika za Italiju! Spinazzola je lakoćom prošao po lijevoj strani i nabacio na glavu Immobilea koji sa 6-7 metara puca neprecizno.
20' Poništen je gol Talijanima! Giorgio Chiellini je nakon kornera pogodio iz blizine, poslavili su Talijani gol, ali VAR je presudio kako nema gola, Chiellini je igrao rukom.
24'
Izmjena! Izlazi Giorgio Chiellini, ulazi Francesco Acerbi.
24' Kakvih pet minuta za Chiellinija. Postigao je pogodak i proslavio ga je, on je poništen nakon pregleda snimke da bi nakon toga morao izaći zbog ozljede.
27'
GOL! Italija - Švicarska 1:0
Mrežu je zatresao Manuel Locatelli.
27' Ovaj put niti VAR nije mogao spriječiti vodstvo Italije! Berardi je odradio veliki posao na desnoj strani, poslao povratnu loptu pred gol gdje iz drugog plana dolazi Locatelli i zabija za 1:0!
36' Postignuti pogodak napravio je dodatnu uslugu Talijanima jer se Švicarci moraju otvoriti što Italiji ostavlja dosta prostora iza leđa obrane.
42' Švicarci čim su s loptom, Talijani ih zatvaraju i pokušavaju brzim presingom vratiti posjed i onda čim prije doći do gola. Ne snalazi se Švicarska zasad u takvoj igri.
45' Dvije minute nadoknade.
45'+2' Kraj prvog dijela Italija vodi potpuno zasluženo.
46'
Izmjena! Izlazi Haris Seferović, ulazi Mario Gavranović.
49'
Žuti karton dobio je Mario Gavranović.
52'
GOL! Italija - Švicarska 2:0
52' Opet Locatelli! Ovo mu je tek treći pogodak za talijansku reprezentaciju, jedan je zabio Bugarima i sada dva Švicarcima! Ovaj put opalio je izvana između dvojice braniča i pogodio u kut!
57'
Izmjena! Izlazi Fabian Schär, ulazi Steven Zuber.
57'
Izmjena! Izlazi Kevin Mbabu, ulazi Silvan Widmer.
64' Napokon je i Švicarska zaprijetila. Gavranović je dobio loptu u poziciji u kojoj je mogao i sam nešto napraviti, ali produžio je loptu do samog Zubera na lijevoj strani, ali njgov pokušaj sjajno brani Donnarumma.
69'
Izmjena! Izlazi Lorenzo Insigne, ulazi Federico Chiesa.
69'
Izmjena! Izlazi Domenico Berardi, ulazi Rafael Toloi.
75' Iako Talijani imaju ugodnu prednost, ne posustaju u potrazi za novim pogotkom, sada je blizu bio i Chiesa, ali pucao je pokraj gola.
76'
Izmjena! Izlazi Xherdan Shaqiri, ulazi Ruben Vargas.
84'
Izmjena! Izlazi Remo Freuler, ulazi Djibril Sow.
86'
Izmjena! Izlazi Manuel Locatelli, ulazi Matteo Pessina.
86'
Izmjena! Izlazi Nicolo Barella, ulazi Bryan Cristante.
89'
GOL! Italija - Švicarska 3:0
Mrežu je zatresao Ciro Immobile.
89' Talijani dolaze i do trećeg gola, ne može se reći kako nije bilo naznaka. Nije moglo bez Immobileovog pogotka, opalio je s 20 metara, Sommeru je lopta pobjegla i ušla u sam kut.
90'+4' Kraj, Italija odnosi zasluženu pobjedu!