Dylan James Christopher Levitt
87'
Rob Page
Susret počinje u 18:00 sati.
6' Dok čekamo uzbuđenja u Rimu, imamo promjenu rezultata u Bakuu gdje je Haris Seferović doveo Švicarsku u vodstvo protiv Turske.
12' Prva ozbiljnija situacija za Italiju, Bastoni je ubacio za Belottija koji je malo zakasnio i nije uspio ugurati loptu u mrežu.
18' Mancini je napravio čak osam izmjena u prvih 11 i treba vremena se igrači međusobno usklade stoga nije čudno da Italija nije onako goropadna kao u prva dva kola.
24' Belotti je odlično ušao u prostor, dobio je loptu u 16 metara, ali iskosa nije najbolje pucao i lopta odlazi pokraj gola.
27' Iako Italija ima inicijativu i opasnija je, niti Velšani "ne spavaju". Zaprijetili su i oni, ali pogotka nema. U međuvremenu Švicarska dolazi i do drugog gola, ovaj put preko Xherdana Shaqirija.
29' Čisti zicer za Italiju, lopta je došla do Chiese na drugoj vratnici, on puca iz voleja, a lopta pogađa Ampaduas na gol liniji.
39'
GOL! Italija - Wales 1:0
Mrežu je zatresao Matteo Pessina.
39' Italija vodi 1:0! Verratti je ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, Pessina je bio najbrži na tom ubačaju i tek malo je skrenuo loptu, dovoljno da ona završi u mreži.
43' Bolja Italija, nema nikakve dvojbe, ali ovo je samo pokazatelj koliku Talijani imaju širinu. Mancini je koristio veliki broj igrača otkako je izbornik i veliki broj njih konstantno drži u i oko reprezentacije. Sve to pomaže u ovakvim situacijama.
45' Kraj prvog dijela, Italija zasluženo vodi.
46' Počelo je drugo poluvrijeme. Neka vas ne zbuni grafika na TV-u, Uefa se malo zaigrala, Italija vodi 1:0, a ne 2:0.
46'
Izmjena! Izlazi Leonardo Bonucci, ulazi Francesco Acerbi.
51'
Žuti karton dobio je Joe Allen.
53' Vratnica! Slobodni udarac za Talijane na više od 20 metara, opalio je Bernardesci,ali lopta je pogodila vratnicu. Vrlo malo je nedostajalo za još jedan krasan pogodak.
54' Odmah su zaprijetili Velšani preko Ramseyja koji je bio iskosa pred Donnarummom nakon kiksa Acerbija, vratari je odlično zatvorio kut i Ramsey je ostao bez rješenja s obzirom da nije bilo pomoći suigrača.
56'
Crveni, isključujući karton dobio je Ethan Ampadu.
56' Dvoboj dvojice igrača Chelseaja okončan je isključenjem Ampadua koji je nagazio u borbi za loptu Emersona i pokazan mu je izravni crveni karton.
60'
Izmjena! Izlazi Joe Morrell, ulazi Kieffer Moore.
62' Turci smanjuju u Bakuu preko Kahvecija, 2:1.
65' Brani Ward čisti zicer! Chiesa je stvorio "frku" u 16 metara Walesa, ali vratar Velšana dobro je postavljen.
73' Nastavljaju Talijani, ne posustaju, kao da je 0:0. U svakoj minuti vidi se da su prepuni samopouzdanja.
74'
Izmjena! Izlazi Daniel James, ulazi Harry Wilson.
75'
Izmjena! Izlazi Jorge Luiz Frello Filho Jorginho, ulazi Bryan Cristante.
75'
Izmjena! Izlazi Federico Bernardeschi, ulazi Giacomo Raspadori.
76' Kakaav zicer za Balea! Nakon ubačaja u 16 metara, lopta se odbila do njega, on je ostao potpuno sam i opalio iz voleja, ali pucao je preko gola. Bale u pravoj formi to bi spremio lakoćom.
80'
Žuti karton dobio je Matteo Pessina.
80'
Žuti karton dobio je Chris Gunter.
86'
Izmjena! Izlazi Gareth Bale, ulazi David Brooks.
86'
Izmjena! Izlazi Neco Williams, ulazi Ben Davies.
87'
Izmjena! Izlazi Matteo Pessina, ulazi Gaetano Castrovilli.
87'
Izmjena! Izlazi Joe Allen, ulazi Dylan James Christopher Levitt.
89'
Izmjena! Izlazi Gianluigi Donnarumma, ulazi Salvatore Sirigu.
90' Tri minute nadoknade.
90'+3' Kraj u Rimu, Italija potvrđuje prvo mjesto.