EP 2020., skupina C, 1. kolo, 13.06.2021, 21:00 h, Johan Cruijff ArenA - Amsterdam
Suci: Felix Brych, Mark Borsch, Stefan Lupp (Njemačka)
Nathan Ake
63'
5
Owen Wijndal
63'
9
Luuk de Jong
88'
2
Jöel Veltman
88'
18
Donyell Malen
90'
Romero Bonfim Marlos
13'
10
Mikola Šaparenko
63'

Andrij Ševčenko
Susret počinje u 21:00 sati.
2' Odmah je krenulo vatreno, Ukrajinci su napali, a Nizozemci iz kontre došli do sjajne prilike, napad je vukao Memphis Depay, ali nije uspio zabiti.
5' Čisti zicer za Dumfriesa! Dobio je loptu u kaznenom prostoru potpuno sam na 7-8 metara, ali fantastično brani Buščan!
10' Jako dobar početak, vrlo dinamičan i otvoren, nema takozvanog ispitivanja snaga.
13'
Izmjena! Izlazi Oleksandr Zubkov, ulazi Romero Bonfim Marlos.
13' Zubkov je brzo morao napustiti igru zbog problema s ozljedom.
18' Vrlo zanimljiv ubačaj Mikolenka prema Jaremčuku, oštro, snažno, "ošišalo" je napadača Ukrajine.
19' U prvih 15 minuta susreta Nizozemska je već imala sedam udaraca prema golu.
25' Ovaj susret u usporedbi s ostala dva današnja - nebo i zemlja. Ovdje se igra puno brže, dinamičnije, aktivnije.
27' Krasna akcija Nizozemaca, sve u punoj brzini i bez kompliciranja, u konalčnici Depay traži Weghorsta kojeg razoružava Buščan.
30' Krasna varka Jarmolenka, okrenuo je lakoćom Blinda koji je otišao u krivu stranu i onda je došao do pozicije za udarac s nekih 14 metara, ali pucao je u Stekelenburga.
39' Kakva obrana Buščana! Wijnaldum je sjajno opalio s ruba kaznenog prostora iz prve, ali Buščan je doslovno refleksnom reakcijom odbio loptu.
45' Kraj prvog dijela, Nizozemci bolji, ali i Ukrajina je opasna. Buščan je briljirao na golu Ukrajine.
52'
GOL! Nizozemska - Ukrajina 1:0
Mrežu je zatresao Georginio Wijnaldum.
52' Nizozemska zasluženo vodi! Dumfries je ubacio s desne strane, Buščan odbio, na loptu je natrčao Wijnaldum i pogodio s ruba kaznenog prostora!
58'
GOL! Nizozemska - Ukrajina 2:0
Mrežu je zatresao Wout Weghorst.
58' Nizozemska dolazi do drugog pogotka! Konstantno su njeni igrači u 16 metara Ukrajinaca, sada je opet vrlo ofenzivni Dumfries došao do gola, Ukrajinci su odbili loptu, ali samo do Weghorsta koji lakoćom zabija.
61' Nagrnuli su Nizozemci po drugi gol, Weghorst je bio s loptom na rubu kaznenog prostora, namjestio se na udarac, ali ukrajinski vratar brani.
63'
Izmjena! Izlazi Daley Blind, ulazi Nathan Ake.
63'
Izmjena! Izlazi Patrick Van Aanholt, ulazi Owen Wijndal.
63'
Izmjena! Izlazi Romero Bonfim Marlos, ulazi Mikola Šaparenko.
72' Lijep pokušajj Jaremčuka koji je dobio loptu na 17 metara okrenut leđima golu, podignuo si ju je, taman na poluvolej i opalio, no brani Stekelenburg.
75'
GOL! Nizozemska - Ukrajina 2:1
Mrežu je zatresao Andrij Jarmolenko.
75' Krasan gol! Jarmolenko je dobio loptu na nekih 20 metara iskosa, ušao je u sredinu i briljantnim udarcem u suprotni kut svladao je Stekelenburga.
79'
GOL! Nizozemska - Ukrajina 2:2
Mrežu je zatresao Roman Jaremčuk.
79' Ukrajina se vratila! Sjajna utakmica! Odličan ubačaj Malinivskog, Jaremčuk bježi neopreznom čuvaru i glavom zakucava loptu u mrežu!
85'
GOL! Nizozemska - Ukrajina 3:2
Mrežu je zatresao Denzel Dumfries.
85' Kakva utakmica! Što je sve Buščan obranio i onda primi gol kakav nije trebao! Nakon ubačaja s lijeve strane Dumfries je bio najviši u skoku, udarac nije bio posebno jak, ali lopta je odskočila pred vratarom Ukrajine, dovoljno du ode preko rukavice u mrežu.
88'
Izmjena! Izlazi Wout Weghorst, ulazi Luuk de Jong.
88'
Izmjena! Izlazi Jurriën Timber, ulazi Jöel Veltman.
90' Pet minuta nadoknade.
90'
Izmjena! Izlazi Memphis Depay, ulazi Donyell Malen.
90' Kraj ljepotice Prvenstva, Nizozemska slavi!