17
(do 78')
Zlatko Dalić
Susret počinje u 15:00 sati.
 Vrijeme je, Hrvatska otvara nastup na Europskom prvenstvu susretom protiv Engleske. Domaćin na Wembleyju ima veći pritisak, a Hrvatska traži tri velika boda koja bi širom otvorila vrata prema prvom mjestu! S vama će biti Branimir Korać i Mihaela Bradovski.
 Igrači su na travnjaku, intoniraju se himne, hrvatskih navijača nema previše s obzirom na epidemiološke mjere i situaciju u kojoj živimo stoga niti nema onog huka kod himne s tribina na kakav smo navikli u nekim drugim vremenima.
1' Počeo je susret, sretno Hrvatska!
6' Odmah su pokazali Englezi koliko su opasni, a posebno taj Phil Foden iz Cityja. Sjajna brza akcija, lopta za Fodena koji s 13-14 metara gađa vratnicu.
9' Još jednom je opasno, ali ovaj put Livaković sjajno reagira. Phillips je nakon odbijene lopte opalio s 20 metara, ali Livaković je sjajno reagirao.
12' Pritisnuli su Englezi, sada je bilo dosta opasno, Kane je spustio loptu za Fodena koji traži u sredini natrčalog Sterlinga, ali dodavanje nije bilo precizno.
14' Dobro Englezi stoje na terenu, a naši se premalo kreću i kada imaju iza loptu, nemaju opcija za odigravanje prema naprijed.
20' Već nekoliko puta Englezi su jako dobro ubacili visoke lopte preko hrvatske obrane, ova je došla do Sterlinga koji je ipak dobro zatvoren. Englezi uglavnom imaju loptu u svom posjedu.
25' Prošlo je 25 minuta, nema pogodaka, Englezi su imali vratnicu i nekoliko opasnih situacija, Hrvatska još nekonkretna prema naprijed i u podređenom položaju.
27' Evo prvi pokušaj Hrvatske, ali loše je Perišić zahvatio loptu, Vrsaljko ga je pronašao, on opalio iz voleja s nekih 13-14 metara, ali visoko preko gola.
32' Nakon onog pritiska Engleza u prvih 20 minuta, Hrvatska je uspostavila ravnotežu i igra se uglavnom u sredini terena gdje u zadnjim minutama Hrvatska ima više loptu u nogama.
42'
Žuti karton dobio je Duje Ćaleta-Car.
42' Žuti karton za Ćaleta-Cara koji je igrao rukom u opasnoj poziciji, na 17 metara od hrvatskog gola, bit će opasno za Livakovića.
43' Srećom Trippier pogađa u živi zid, uh, sjećamo se još kako je u Rusiji pogodio.
45' Brza kombinacija i ulazak Perišića u 16 metara, ali u zadnji čas mu bježi lopta.
45' Kraj prvog poluvremena, bez nadoknade, Engleska - Hrvatska 0:0.
45' Susret nekako očekivan, bilo je važno izdržati taj prvi nalet Engleza, vidjelo se da je kasnije, kada je smanjen pritisak Kanea, Fodena i Sterlinga, Hrvatska potpuno ravnopravna. Malo manje nervoze na 20-30 metara od gola i bit će to dobro.
48'
Žuti karton dobio je Mateo Kovačić.
50' Zaigrali su se Englezi, Trippier je vraćao loptu Pickfordu, nije vidio Rebića koji je skoro presjekao to dodavanje, Pickford je ipak za nijansu bio brži.
54' Dobro je Hrvatska stajala u fazi obrane, Englezi su gledali, tražili, dodavali, ali nisu pronašli rješenje.
55' Prvi udarac Hrvatske u okvir gola, Modrić je opalio s 25 metara, ali lopta je išla u Pickforda koji uz malu nesigurnost brani.
57'
GOL! Engleska - Hrvatska 1:0
Mrežu je zatresao Raheem Sterling.
57' Engleska vodi 1:0. Nekoliko ispadanja u fazi obrane i Sterling to kažnjava, Krenulo je Kovačićevim visokim izlaskom koji je otvorio prostor Englezima, Gvardiol je promašio uklizvanje, Phillips gurnuo Sterlingu u prazan prostor, a on sam pred Livakovićem zabija.
61' Kakav promašaj Kanea! Ubačena lopta s lijeve strane na drugu vratnicu za Harryja Kanea koji dolazi do nje, ali nije je dobro zahvatio i poslao ju je preko gola. Pritom se zabio i u vratnicu, nije izgledalo ugodno.
63' Bit će sve u redu s Kaneom.
64'
Žuti karton dobio je Phil Foden.
65' Dobra situacija za Hrvatsku! Nakon ubačaja Vrsaljka s desne strane lopta je izbijena van, došla je do Kovačića koji puca u blok, lopta se odbija do Rebića, ali on s 13-14 metara puca pokraj gola.
66'
Žuti karton dobio je Marcelo Brozović.
67' Dobro je. Mount je iz slobodnog udarca s 18 metara pucao ipak mrvicu iznad gola. Jako dobar udarac, sreća za Hrvatsku.
70' Korner za Modrića koji ga izvodi na 16 metara za natrčalog Brozovića koji puca kraj gola.
71'
Izmjena! Izlazi Marcelo Brozović, ulazi Nikola Vlašić.
71'
Izmjena! Izlazi Andrej Kramarić, ulazi Josip Brekalo.
71'
Izmjena! Izlazi Phil Foden, ulazi Marcus Rashford.
74' Težak promašaj Sterlinga, dobio je loptu potpuno sam na nekih desetak metara i opalio visoko preko gola.
78'
Izmjena! Izlazi Ante Rebić, ulazi Bruno Petković.
82'
Izmjena! Izlazi Harry Kane, ulazi Jude Bellingham.
84' Hrvatska je očekivano preuzela posjed lopte i pokušava napraviti nešto više pred golom Pickforda, ali Englezi sve zatvaraju.
85'
Izmjena! Izlazi Mateo Kovačić, ulazi Mario Pašalić.
90' Još četiri minute nade.
90'+2'
Izmjena! Izlazi Raheem Sterling, ulazi Dominic Calvert-Lewin.
90'+5' Zadnja prilika, Pašalić je opalio s 13-14 metara preko gola. Kraj susreta, Engleska odnosi pobjedu 1:0.