Antonin Barak
87'
Jaroslav Šilhavy
Susret počinje u 18:00 sati.
 Dalić je u početnom sastavu za ovu utakmicu napravio dvije promjene, ali je drukčiji i sustav u odnosu na susret s Engleskom. Očekujemo ofenzivniju Hrvatsku.
 S druge strane, Česi su napravili promjenu samo na jednoj poziciji u veznom redu. Holeš je upao u prvih 11 umjesto Krala koji je krenuo protiv Škotske.
 Matematika je jasna: Pobjeda Čehe dovodi do šest bodova i sigurnog prolaska skupine, dok Hrvatskoj nasušno trebaju bodovi ako se u posljednjem kolu ne želi "vaditi" protiv domaćina Škotske.
 Igrači izlaze na teren, prvo hrvatski u crnim kombinacijama, a onda i Česi u bijelom. Još samo da se intoniraju himne pa možemo krenuti. Uzbuđenje je na vrhuncu!
1' Susret je počeo. Sretno Hrvatska!
3' Češka je krenula s loptom u nogama i odmah opasnija akcija. Probao je Jankto ubačajem pa Coufal udarcem, ali hrvatska obrana čisti oba puta.
4' Česi su odmah pokazali koliko su opasni iz prekida, Součekov pokušaj glavom nakon kornera ide malo preko vrata.
6' Evo i prvog napada Hrvatske! Perišić je presjekao loše ispucavanje i ubacio, ali obrana čisti u korner ispred Rebića.
10' Slobodnjak iz dobre pozicije za Hrvatsku. Kalas je u skoku srušio Rebića na dvadesetak metara, Lovren je izravno pucao, ali preko gola.
12' Česi opet prijete nakon ubačaja, Coufal je ubacio s desne strane, a Jankto je loptu spuštenu s Lovrenove glave poslao preko vrata.
18' Opet je bilo opasno pred Livakovićem! Opet su Jankto i Coufal zakuhali, potonji je vratio u sredinu gdje Schick puca slabo s pet metara i Livaković lako kroti.
21' Nakon 20 minuta slobodno možemo reći da je Češka bolja momčad na terenu. Ima posjed, a Hrvatska je tek u dva-tri navrata imala bolje razdoblje posjeda i povezane igre.
22' Tek što smo to rekli, Rebić je pokazao svoju najveću kvalitetu. Dobro je pritisnuo Vaclika koji ga napucava, a lopta ide samo u gol-aut iako se mogla odbiti i opasnije.
23' Ima i Hrvatska opasan prekid! Kratka kombinacija nakon kornera, a onda Modrić šalje prizemnu za Perišića koji iz prve puca, ali je Vaclik na mjestu.
31' Hrvatska se u posljednjih deset minuta definitivno pojavila na utakmici. Povezala je linije i tempo je odmah živnuo. Bilo je tu nekoliko izlazaka na krila, jedan sjajan dribling Kovačića i pokušaji visokog pritiska. No, ona prava šansa izostaje.
34' Nakon kornera Češke i zračnog duela Lovrena i Součeka, češki je napadač ostao ležati krvavog nosa. Izgleda da imamo i VAR provjeru za kazneni udarac zbog Lovrenovog lakta.
35' Del Cerro Grande ide sam gledati!
35' Kazneni udarac za Češku!
35'
Žuti karton dobio je Dejan Lovren.
37'
GOL! 0:1! Najstrožu kaznu realizirao je Patrik Schick.
37' Lovren je u skoku nakon kornera pogodio Schicka laktom u glavu, a češki je napadač sam uzeo loptu u ruke i realizirao dosuđeni kazneni udarac. Vatreni su se žalili, nije pomoglo i Hrvatska je u zaostatku.
38' Samo minutu kasnije je Rebić promašio sjajnu priliku za 1:1! Pobjegao je obrani nakon duge lopte, ali udarac lijevom s nekih osam metara iskosa ide kraj vrata!
45' Hrvatska je nakon gola napala pa smo imali dobar ubačaj Perišića s desne strane bez pogođenog cilja, a onda i dobar udarac Kramarića, ali se rezultat ne mijenja.
45'+1' Igrat će se tri minute nadoknade.
45'+3' Nova opasnost u samoj završnici prvog dijela. Kovačić je uklizao Schicku i napravio prekršaj na dvadesetak metara. Opet je Schick išao sam, ali je debelo prebacio Livakovićeva vrata.
45'+4' Gotovo je prvo poluvrijeme, Hrvatska je nakon 135 minuta na Euru u jako teškoj situaciji i prijete joj dva poraza.
46'
Izmjena! Izlazi Josip Brekalo, ulazi Luka Ivanušec.
46'
Izmjena! Izlazi Ante Rebić, ulazi Bruno Petković.
47' Zlatko Dalić je napravio dvije izmjene na poluvremenu, da vidimo može li Dinamov dvojac donijeti napredak.
47'
GOL! Hrvatska - Češka 1:1
Mrežu je zatresao Ivan Perišić. Asistent je Andrej Kramarić.
47' Kakav gol odmah na početku drugog dijela! Lopta je došla do Perišića na lijevoj strani, on je nebranjeno ušao u kazneni prostor, namjestio se na desnu i majstorski pogodio dalji kut! Opet smo na početku!
50'
Žuti karton dobio je Lukaš Masopust.
52' Razigrani Kramarić i Perišić u drugom dijelu sjajno surađuju, sad su složili ubačaj za Ivanušeca, ali ovaj ne zahvaća loptu glavom na pravi način.
52' Odgovaraju i Česi dobrim udarcem. Probao je Souček s dvadesetak metara, ali malo pokraj vratnice.
56' Opasno je sad bilo pred hrvatskim golom. Splasnuo je pritisak Hrvatske i odmah to Česi koriste za nekoliko ubacivanja i dolaska do drugih lopti, ali sve ipak čistimo.
58' Jednako je odgovorila i Hrvatska, nekoliko pokušaja udaraca i ubačaja u gužvu češkog kaznenog prostora, ali bez uspjeha.
62'
Izmjena! Izlazi Andrej Kramarić, ulazi Nikola Vlašić.
62' Tek po obavljenoj izmjeni, Jankto je pobjegao hrvatskoj obrani i izašao je u situaciju jedan na jedan, ali mu je Livaković skinuo loptu s noge u posljednji tren svojim izlaskom.
64'
Izmjena! Izlazi Lukaš Masopust, ulazi Adam Hložek.
64'
Izmjena! Izlazi Tomaš Holeš, ulazi Alex Kral.
70' Hrvatska je definitvno bolja i aktivnija nego u prvom poluvremenu, ali se susret izmjenama na ulasku u posljednjih 20 minuta smirio. Treba nam podizanje tempa za preokret.
72' Uh, kakva šansa za Vlašića! Perišić je Gvardiolov ubačaj spustio Vlašiću, a Nikola je iz prve pokušao s nekih 12 metara te je loptu poslao silovito preko vrata. Hrvatska je budna!
74'
Izmjena! Izlazi Jakub Jankto, ulazi Petr Ševčik.
75'
Izmjena! Izlazi Patrik Schick, ulazi Michael Krmenčik.
76' Hložek je sad na 11 metara od hrvatskog gola dobio loptu na volej, ali ga je malo iznenadila pa je šalje nebu pod oblake. Malo sreće za Vatrene.
81' Ulazimo u zadnjih deset minuta, idemo po taj pogodak za tri boda!
82'
Žuti karton dobio je Jan Boril.
87'
Izmjena! Izlazi Vladimír Darida, ulazi Antonin Barak.
87'
Izmjena! Izlazi Mateo Kovačić, ulazi Marcelo Brozović.
89' Bilo je opasno! Gvardiol radi sjajan posao po lijevoj strani pa je našao Perišića, ovaj daje Petkoviću koji iz okreta puca, ali se lopta odbija od bloka te je odskakutala u korner iz kojeg Petković opet pokušava glavom, opet u korner.
90'+1' Tri minute nadoknade i nade za Hrvatsku.
90'+3'
Žuti karton dobio je Adam Hložek.
90'+3' Susret je završen.