Nathan Patterson
84'
Steve Clarke
Susret počinje u 21:00 sati.
 Hrvatska i Škotska odlučit će o eventualnom trećem sudioniku osmine finala iz skupine D. Pobjedu trebaju i jedni i drugi, remi im ništa ne znači. Utakmicu odluke s vama će ispratiti Mihaela Bradovski i Branimir Korać.
 Samo brzinsko podsjećanje na neugodne podatke - Hrvatska je u dosadašnje dvije utakmice na Euru skupila samo jedan bod, Škotsku nije nikada pobijedila i nikada nije prošla skupinu kada je odlučivao dvoboj u trećem kolu.
 A oni ugodniji podaci - Škoti na ovom Euru još nisu zabili pogodak, otpao im je Billy Gilmour koji je bio najbolji igrač susreta protiv Engleske i individualnom kvalitetom su ipak puno ispod Hrvatske. Najbolji igrači Škotske su - bekovi.
 Hrvatska himna prošla je tiho, ali zato škotska grmi.
 Vrijeme je. Nema više izgovora, taktiziranja, razmišljanja, kritiziranja, dvojbi, vrijeme je za odlučujući dvoboj u kojem Hrvatska mora ostaviti srce na terenu. Ako tako ne bude, zaslužit će jednosmjernu kartu za Rovinj. Sretno Hrvatska!
1' Počelo je, sretno Hrvatska!
2' Već u prvoj minuti dva kornera za Škote, riješili su to Perišić i Livaković, Škoti su odmah pritisnuli.
3' Vidjeli smo i jedan loš pokušaj hrvatskog presinga, to nije bilo najbolje, ali Škoti nisu to iskoristili za kvalitetan izlazak.
6' Odlična šansa za Škote, ali brani Livaković! Odličan ubačaj iza leđa hrvatske obrane za Adamsa koji ne stiže, a Livaković vrhovima prstiju skreće loptu u korner.
10' Hrvatska još bez udarca na gol, Škoti već drugi put prijete. Che Adams ovaj put s 20 metara, nije loše opalio, Livaković je bio u tom kutu, ali lopta ide pokraj gola.
14' Nije izgledalo dobro, hrvatska obrana stajala je dosta loše i kod primanja lopte Adamsa i kod ubačaja s desne strane, srećom lopta je išla ravno u Livakovića.
16' Odličmna lopta Gvardiola za Vlašića koji je išao sam pred Marshalla, ali škotski vratar istrčava van 16 i odnosi loptu u zadnji trenutak.
17'
GOL! Hrvatska - Škotska 1:0
Mrežu je zatresao Nikola Vlašić. Asistent je Ivan Perišić.
17' HRVATSKA VODI 1:0!!!!!!!!! Juranović je s desne strane ubacio na drugu vratnicu, Perišić je glavom spustio za Vlašića koji iz teške pozicije zabija za 1:0!!!!
21' Bolje je to, nakon postignutog gola Hrvatska bolje izgleda kao da je pao ogroman teret s leđa.
22' Modrić! Došao je Luka do 17 metara i napravio ono što Hrvatskoj nedostaje, opalio je prema golu, ali malo iznad grede.
24' Opasno je sada bilo pred hrvatskim golom, dosta proklizavanja hrvatskih igrača, Modrić je tako i izgubio loptu, Vida se također okliznuo, na kraju je pucao McGinn u kut, ali brani Livaković!
26'
Žuti karton dobio je Dejan Lovren.
30' Škoti igraju jako čvrsto prema Modriću i ne ostavljaju mu prostor, morat će se brže rješavati lopte ili dobivati pomoć, Luka je već dvije izgubio u opasnoj zoni.
33' Kratak prekid, na travnjaku je Hanley i ukazuje mu se pomoć.
33' Hanley ne može, ulazi McKenna.
34'
Izmjena! Izlazi Grant Hanley, ulazi Scott McKenna.
34'
Žuti karton dobio je Scott McKenna.
35' McKenna je izdržao 30-ak sekundi do žutog kartona, odmah je složio Petkovića koji je jurio u kontru.
38' Dobar prodor Gvardiola koji je traćio u sredini Vlašića, on nije dobro zahvatio loptu, ali Hrvatska je došla ponovno u posjed. U dobroj poziciji po sredini na 17 metara bio je Perišić, ali je odugovlačio i namještao se, na kraju dao za Juranovića koji puca preko gola.
40' Perišić je bio na svojoj poziciji na lijevoj strani, namjestio se na šut slično kao protiv Češke, ali ovaj put bio je neprecizan.
42'
GOL! Hrvatska - Škotska 1:1
Mrežu je zatresao Callum McGregor.
42' Vraćaju se Škoti. Nije dobro reagirala hrvatska obrana, nastala je nepotrebna panika, lopta se loše izbijala i na kraju je došla do McGregora na 18 metara, on je opalio u sam donji kut za 1:1.
45' Dvije minute nadoknade.
45'+3' Kraj prvog dijela, 1:1. Hrvatska ne izgleda loše, ali Škotska se nepotrebno vratila u utakmicu.
45'+3' Šteta za ovaj primljeni gol na kraju, Hrvatska je većim dijelom susreta bila bolji protivnik, Škoti su u dva vala uspjeli stvoriti paniku u obrani i to je u biti sve što su napravili.
45'+3' Ovo je Škotima prvi gol na europskim prvenstvima od 1996. godine kada je zadnji put mrežu zatresao veliki Ally McCoist.
46' Kreće drugo poluvrijeme, idemoooooo!!!!
49' Škoti su stali dosta visoko, ima Hrvatska problema s izlaskom.
50' Krasna akcija Vlašića i Gvardiola! Gvardiol je iznio loptu kroz sredinu, dao za Vlašića i ubacio se u prazan prostor, ali primanje lopte nije bilo dovoljno dobro i na kraju se sudario s Marshallom. Šteta, bio je sam pred vratarom.
55' Još jednom Gvardiol, otvorio mu se prostor za udarac na nekih 17 metara, ali nije dobro zahvatio loptu i ispalo je to dodavanje za Marshalla.
56' Kakav zicer za Perišića! Sjajna lopta Modrića, Perišić je došao sam pred Marshalla i iz voleja pogodio u vratara.
59' Prijete i Škoti, uvijek je opasno kada je Robertson na centaršutu, gađao je na drugu vratnicu, tamo je bio McGinn koji nije srećom zahvatio loptu.
62'
GOL! Hrvatska - Škotska 2:1
Mrežu je zatresao Luka Modrić.
62' HRVATSKA OPET VODI, LUUUUKKKAAAA MOOOODRIIIIIIIIIĆ!!!!!! Krasna akcija, Gvardiol niska lopta za Petkovića koji vraća van prema Modriću, a on s 18 metara krasno vanjskim dijelom kopačke pogađa u kut!
68' Potencijalna opasnost, Gvardiol je napravio prekršaj na desnoj strani. Uslijedio je ubačaj, Livaković boksa loptu do McGregora, a on puca preko gola.
70'
Izmjena! Izlazi Stuart Armstrong, ulazi Ryan Fraser.
70'
Izmjena! Izlazi Bruno Petković, ulazi Andrej Kramarić.
71'
Izmjena! Izlazi Joško Gvardiol, ulazi Borna Barišić.
71' Gvardiol je ozlijeđen i ne može nastaviti, ušao je oporavljeni Barišić. Puno duela Gvardiola danas, puno zadanih, ali i primljenih udaraca.
75' Kovačić se odlučio na udarac, s 15 metara je pucao nisko, ali u Marshalla.
76'
Izmjena! Izlazi Nikola Vlašić, ulazi Luka Ivanušec.
77'
GOL! Hrvatska - Škotska 3:1
Mrežu je zatresao Ivan Perišić. Asistent je Luka Modrić.
77' HRVATSKA VODI 3:1, IIIIIIIIIIVAAAAAAAAAAAAAAAANNNNN PPPPERIIIIIIIŠIIIIIIIĆĆĆĆ!!!!!
77' 3:1! Modrić je idealno nabacio iz kornera, Perišić je bio najviši u skoku na prvoj vratnici i proslijedio loptu u mrežu!
81'
Izmjena! Izlazi Ivan Perišić, ulazi Ante Rebić.
84'
Izmjena! Izlazi Che Adams, ulazi Kevin Nisbet.
84'
Izmjena! Izlazi Stephen O'Donnell, ulazi Nathan Patterson.
90' Četiri minute nadoknade.
90'+3' Sada Škoti dižu loptu u 16 metara, pokušavaju tako nešto napraviti, ali ništa od svega toga, Hrvatska vodi 3:1 i dalje, zadnja minuta!
90'+5' Kraj, Hrvatska je u osmini finala Europskog prvenstva!