David Hancko
84'
Štefan Tarkovič
Susret počinje u 15:00 sati.
10' Ravnopravan početak u St. Peterburgu, Šveđani, logično, nisu onako zatvoreni kao protiv Španjolske, ali i Slovaci i dalje izgledaju dobro. Neće ovo biti lagan posao za bilo kojeg protivnika.
14' Bio je skraćeni korner za Šveđane nakon kojeg je u sredini u skoku bio Lustig, ali nije dobro zahvatio loptu i ona odlazi preko gola.
22' Bilo je vatre pred slovačkim golom. Iz kornera je ubacio Forsberg, lopta se odbijala u 16 metara, niti jedni, niti drugi nisu stekli potpunu kontrolu i onda je sve okončano prekršajem Danielsona u napadu.
23'
Žuti karton dobio je Kristoffer Olsson.
35' Bilo je nekoliko zanimljivih situacija u oba kaznena prostora, međutim bez nekih većih problema za oba vratara.
43' Slovaci imaju nešto veći posjed lopte, ali ništa konkretno se nije događalo.
45' Kraj prvog dijela, bez većih uzbuđenja.
47' Alexander Isak pokušava s ruba kaznenog prostora no njegov je udarac blokiran.
50' Prijete i na drugoj strani Slovaci i to preko Dude koji je korak unutar kaznenog prostora bio u dobroj poziciji i pucao malo preko gola.
58' Velika prilika za Slovake, ali brani Olsen onako dobro kako je zaustavljao španjolske pokušaje. Kucka je pucao glavom, ali Olsen brani.
60' Odmah odgovaraju Šveđani s dvije krasne prilike! Prvo je Dubravka obranio dobar pokušaj pod gredu Augustinssona da bi odmah nakon toga Danielson također pucao, ali nije bio precizan.
64'
Izmjena! Izlazi Kristoffer Olsson, ulazi Viktor Claesson.
64'
Izmjena! Izlazi Marcus Berg, ulazi Robin Quaison.
65'
Izmjena! Izlazi Peter Pekarik, ulazi Lukaš Haraslin.
67' Još jedan opasan udarac glavom što se u ovom susretu pokazuje kao najlakši način za doći do prilike. Sada su Šveđani zaprijetili ubačajem na peterac, Isak je bio najviši u skoku, ali pucao je preko gola.
69' Drugo poluvrijeme ipak je donijelo bolju igru, aktivniji su i jedini i drugi i vidjeli smo više prilika. Posebno se to odnosi na Šveđane.
75' Kazneni udarac za Švedsku.
76'
Žuti karton dobio je Martin Dubravka.
76' Quaison se sjurio u 16 metara, ruši ga Dubravka, nema nikakvih dvojbi.
77'
GOL! 1:0! Najstrožu kaznu realizirao je Emil Forsberg.
77'
Izmjena! Izlazi Robert Mak, ulazi Vladimir Weiss.
77'
Izmjena! Izlazi Marek Hamšik, ulazi Laszlo Benes.
77' Švedska vodi 1:0! Forsberg je odlično pogodio u kut i zabio za vodstvo!
80'
Žuti karton dobio je Ondrej Duda.
82' Još jednom prijeti Švedska, konkretno Isak koji se sjurio prema golu, ali previše je oklijevao i obrana slovačke uspjela se postaviti.
84'
Izmjena! Izlazi Patrik Hrošovsky, ulazi Michal Duriš.
84'
Izmjena! Izlazi Tomaš Hubočan, ulazi David Hancko.
87'
Žuti karton dobio je Vladimir Weiss.
88'
Izmjena! Izlazi Albin Ekdal, ulazi Gustav Svensson.
88'
Izmjena! Izlazi Ludwig Augustinsson, ulazi Pierre Bengtsson.
90' Pet minuta nadoknade.
90'+3'
Izmjena! Izlazi Emil Forsberg, ulazi Emil Krafth.
90'+7' Kraj u St. Peterburgu, Švedska ipak zasluženo slavi.